Черговий скандал, пов’язаний з Ubisoft, спалахнув через суперечливу політику компанії щодо акаунтів Ubisoft Connect, які не були активні певний час. Через це гравці можуть втратити доступ до придбаних ігор. Про ситуацію пише Eurogamer.
Скандал розгорівся після оприлюднення скриншотів переписки з підтримкою Ubisoft, якими поділився користувач Twitter @PC_enjoyer.
UBISOFT closes your account if you haven’t logged in for some time.
You will lose all your games purchased forever. pic.twitter.com/exC78bUt93
«Ми помітили, що ви не використовували свій обліковий запис Ubisoft, пов’язаний із [вашою адресою електронної пошти].Ми тимчасово призупинили ваш неактивний обліковий запис Ubisoft і закриємо його остаточно через 30 днів відповідно до наших Умов використання.
Якщо ви хочете зберегти свій обліковий запис Ubisoft, ви можете скасувати його закриття, натиснувши кнопку «Скасувати» нижче».
Звісно ж, це сповіщення визвало жваве обговорювання у мережі, і деякі користувачі пригадали, що саме таким чином вони вже втратили доступ до власних акаунтів Ubisoft з купою придбаних ігор.
У своє виправдання офіційний акаунт Ubisoft Support написав у Twitter:
«Привіт. Ми просто хотіли повідомити, що ви можете уникнути закриття облікового запису, увійшовши у свій обліковий запис протягом 30 днів (з моменту отримання електронного листа, зображеного на фото) і вибравши посилання «Скасувати закриття облікового запису», яке міститься в електронному листі. Ми, звичайно, не хочемо, щоб ви втратили доступ до своїх ігор або облікового запису, тому, якщо у вас виникнуть труднощі з входом, створіть запит у службу підтримки.»Насправді новина про призупинення та можливе закриття акаунтів Ubisoft зовсім не новина. Цю тему вперше підняв PC World ще півтора року тому, у грудні 2021 р. Але тоді Ubisoft стверджувала, що не закриває облікові записи, які неактивні менше ніж 4 років. Саме призупинення акаунтів було пов’язане з законами про захист даних, такими як GDPR, які вимагають закрити неактивних облікових записів, якщо вважається, що їх дані більше не потрібні.
Цікаво, що здається ніхто з інших цифрових платформ поки що не вводив подібні правила, але все ж таки варто час від часу вдивлятися в EULA, якщо вам звісно важливі ваші ігри.
P.S. Як додає один з наших читачів у коментарях, у 2015 р. він отримав майже такого самого листа від Blizzard. Автор перепрошує за російську мову у 2015 р.