Китайський космічний корабель нового покоління з екіпажем до семи тайконавтів може здійснити перший політ між 2027 і 2028 рр. Про це пише Reuters з посиланням на слова першого космонавта КНР Ян Лівея.

Нещодавні випробування капсули космічного корабля наступного покоління були «дуже успішними». Їхні перші польоти відбудуться між 2027 і 2028 роками, сказав Ян, який займає зараз посаду заступника головного конструктора китайського проєкта пілотованого космічного корабля.

«У майбутньому нове покоління космічних кораблів буде використовуватися в пілотованих місіях на Місяць, для побудови нашої космічної станції та для дослідження глибокого космосу», – цитує заяву Ян Лівея державне видання Guangzhou Daily.

Нагадаємо, КНР запустила перший власний штучний супутник Землі 24 квітня 1970 р. Більше ніж 33 роки знадобилися країні, щоб відправити у космос людину. Ян Лівей стартував на борту корабля Shenzhou 5 лише 15 жовтня 2003 р.

Кораблі серії Shenzhou базуються на дизайні радянських космічних кораблів «Союз», розробка яких почалась ще у 1962 р. і які давно вже морально застарілі. Тим не менш, кораблі Shenzhou здійснили вже 11 пілотованих польотів. Останній з кораблів, Shenzhou 16, і зараз перебуває у космосі зістикований з космічною станцією Tiangong. Запуск Shenzhou 17 заплановано на жовтень 2023 р.

Китай, пілотований космічний корабель нового покоління

Випробування китайського космічного корабля нового покоління, який поки що не має власної назви, йдуть з 2016 р. Останній тестовий запуск відбувся 5 травня 2020 р.

Для порівняння. Розробка російського «Пилотируемого транспортного корабля нового поколения» (ПТК НП, він же «Федерация», він же «Орел») триває з 2009 р. До випробувальних польотів справа ще так і не дійшла.