Сервіси штучного інтелекту (ШІ), такі як ChatGPT, отримують все більше визнання завдяки широкому спектру застосувань — від підказок рецептів до створення постів у блогах. Нещодавнє дослідження показало, що вони також можуть стати потужним інструментом, який допоможе людям покращити свої навички письма, повідомляє PCMag.

У дослідженні, опублікованому цього тижня в журналі Science, двоє дослідників з Массачусетського технологічного інституту (MIT) вивчали, чи можна використовувати ChatGPT для подолання розриву в письмових здібностях співробітників. Дослідники залучили 453 аналітиків даних, маркетологів і фахівців з вищою освітою і дали їм два різних письмових завдання, пов’язаних з їхньою роботою, наприклад, написання пресрелізу або коротких звітів.

Для виконання другого завдання половина учасників отримала можливість використовувати ChatGPT як допоміжний засіб для написання текстів. Потім виконані роботи оцінювали інші професіонали в тій же сфері за шкалою від одного до семи, де сім балів — найвищий бал.

Результати показали, що учасники, які використовували ChatGPT, перевершили тих, хто цього не робив. Користувачам ChatGPT знадобилося на 40% менше часу на виконання завдання, а їхня робота отримала на 18% вищі оцінки порівняно з тими, хто не використовував інструмент штучного інтелекту.

Однак дослідники застерігають, що хоча ChatGPT є потужним інструментом, він також може припускатися помилок. Тому користувачам потрібно перевіряти контент, створений штучним інтелектом, на точність.

Попри це, дослідження показало, що працівники, які використовували ChatGPT під час експерименту, з більшою ймовірністю будуть використовувати цей інструмент у своїй подальшій роботі. Зокрема, працівники, які працювали з ChatGPT під час експерименту, вдвічі частіше повідомляли, що використовують його у своїй реальній роботі через два тижні після експерименту, і в 1,6 рази частіше — через два місяці після експерименту.