«Укрзалізниця» з 30 червня поновила супровід воєнізованою охороною пасажирських поїздів. Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Наразі охорона працює у поїздах №81 Київ – Ужгород, №41 Дніпро – Трускавець та № 712 Київ – Краматорськ.

«Разом із жіночими купе поновили охорону в окремих поїздах. Працівники відомчої охорони вже здійснили 17 рейсів та долучилися до вирішення декількох конфліктних ситуацій», – заявив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Впродовж рейсу в поїзді перебувають двоє працівників воєнізованої охорони. Вони здійснюють постійний контроль за порядком та патрулюють вагони. Співробітники воєнізованої охорони забезпечені спецформою, знаками розрізнення та проходять інструктаж перед кожним рейсом. Щоб викликати працівників воєнізованої охорони, слід звернутися до провідника або начальника поїзда.

«Під час рейсу працівники відомчої воєнізованої охорони  АТ «Укрзалізниця» мають право здійснювати заходи фізичного впливу та використовувати спеціальні засоби, а також розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення. Також вони можуть затримувати та передавати правопорушників до правоохоронних органів, проводити особистий огляд і огляд речей», – йдеться в повідомленні УЗ.

Нагадаємо, що в 2020 році «Укрзалізниця» запровадила пілотний проєкт з охорони пасажирських поїздів у русі силами воєнізованої охорони компанії. Працівники підрозділу супроводжували загалом 10 пасажирських поїздів. Під час повномасштабного вторгнення проєкт було призупинено.