Понад 100 артистів, серед яких співзасновники Rage Against the Machine Том Морелло та Зак де ла Роча, а також Бутс Райлі та Speedy Ortiz, оголосили про бойкот будь-якого концертного майданчика, де використовується технологія розпізнавання облич. Про це пише Rolling Stone.

Вони посилаються на побоювання, що ця технологія порушує права на приватність і посилює дискримінацію.

Бойкот організувала група захисту цифрових прав «Боротьба за майбутнє». Вона закликає до заборони технології сканування облич на всіх живих заходах.

Кілька менших незалежних концертних майданчиків у США, зокрема House of Yes у Брукліні, Lyric Hyperion у Лос-Анджелесі та Black Cat у Вашингтоні вже пообіцяли не використовувати технологію розпізнавання облич на своїх концертах.

«Технологічні компанії, що займаються наглядом, позиціонують інструменти біометричних даних як «інноваційні» та корисні для підвищення ефективності та безпеки. Це не тільки неправда, але й морально шкідливо», – зауважила активістка кампанії Лейла Нашашибі.

За її словами, технологія є неточною, тож створює більше шкоди та проблем, ніж вирішує їх.

Це не вперше Морелло та деякі інші підписанти закликають до заборони біометричних технологій на відомих майданчиках. У 2022 році природний амфітеатр Red Rocks Amphitheatre у Денвері відмовився від технології зчитування долонь Amazon після протесту митців та організації Fight for the Future.