Кібербезпека є важливим аспектом у Фінтех, де зберігання та обробка ​​фінансової інформації потребує високого рівня захисту від кіберзагроз. 

За даними IBM, 77% організацій не мають плану реагування на інциденти безпеки, а деяким компаніям потрібно понад 6 місяців, щоб виявити порушення. Протягом цього періоду зловмисники можуть робити все, від крадіжки даних до пошкодження систем.

На щастя є Low-code, який сьогодні грає визначну роль у забезпеченні кібербезпеки у фінтех-секторі та впливає на захист фінансових даних.

Чому кібербезпека — це важливо

Аналітики прогнозують, що до 2025 року щорічні збитки бізнесу через кібератаки зростуть до $10,5 трлн. Щоб запобігти цьому, компаніям необхідно запровадити кібербезпеку — набір процесів і інструментів для захисту мереж, пристроїв, програм і даних від кібератак.

Дотримуючись суворої політики кібербезпеки, компанії можуть уникнути витоку даних та інших серйозних загроз для інформаційних активів. Кібербезпека підприємства включає комплексний захист усіх локальних пристроїв і хмарних серверів. Ефективні методи захисту інформації можуть допомогти:

  1. Запобіганню втрати доходів. Порушення безпеки неминуче паралізують вашу компанію на певний час, і в результаті ви можете втратити багато грошей.
  2. Уникнути дорогого ремонту пристроїв. Якщо ви підтримуєте безпечну інформаційну інфраструктуру, вам не доведеться витрачати додаткові гроші на ремонт або заміну комп’ютерів вашої команди.
  3. Отримати лояльних клієнтів. Бізнес, який піклується про безпеку, — це бізнес, якому люди можуть довіряти. Якщо ви продемонструєте бездоганну безпеку та конфіденційність даних, люди почуватимуться впевнено, користуючись вашими послугами.

Які методи для кібербезпеки варто використовувати 

Банки повинні використовувати методи сильної автентифікації для перевірки особи користувачів. Це може включати численні фактори автентифікації, такі як паролі, біометричні дані (відбитки пальців, розпізнавання обличчя) або одноразові коди.

Окрім цього, варто активно захищати дані, використовуючи сучасні методи шифрування. Важливо шифрувати дані в спокої та передачі, особливо при використанні відкритих мереж. Для цього можна застосовувати протоколи шифрування, такі як SSL/TLS, та використовувати сильні алгоритми шифрування. 

Регулярне резервне копіювання даних та розробка планів відновлення допоможуть банкам мінімізувати втрати даних та час простою у разі кібератаки чи збою системи. 

Ми перелічили лише частину методів, які банки можуть використовувати для забезпечення кібербезпеки. Головне — це створити комплексну безпекову стратегію, яка враховує специфічні вимоги та ризики кожного банку.

Як Low-code підхід забезпечує кібербезпеку 

Стандартизація та контроль доступу

Low-code платформи пропонують засоби для визначення та контролю прав доступу до різних компонентів програми. Це дозволяє розробникам легко налаштовувати рівні доступу для користувачів, адміністраторів та інших ролей у системі. Стандартизовані механізми контролю доступу допомагають запобігти несанкціонованому доступу до фінансових даних та забезпечити безпеку додатків.

Інтегрований захист даних

Low-code платформи надають засоби захисту даних на різних рівнях. Вони дозволяють шифрувати дані, забезпечувати контроль цілісності даних та реалізовувати механізми автентифікації та авторизації. Такі функції допомагають захистити фінансову інформацію від несанкціонованого доступу та запобігти витоку даних.

Тестування та аналіз уразливостей

Low-code платформи зазвичай включають інструменти для проведення тестування безпеки та аналізу уразливостей. Це дозволяє розробникам та фахівцям з безпеки виявляти та виправляти потенційні вразливості у додатках. Регулярне тестування та аналіз уразливостей є важливою частиною стратегії кібербезпеки у фінтех-секторі.

Навчання та аудит безпеки

Low-code платформи можуть пропонувати інструменти для навчання розробників та користувачів з питань безпеки.

Це дозволяє підвищити рівень поінформованості про кібербезпеку та знизити можливість людського фактора в уразливості системи. Крім того, low-code підхід забезпечує можливість проведення аудиту безпеки додатків для виявлення та усунення потенційних уразливостей.

Як використовувати Low-code підхід у забезпеченні кібербезпеки

Low-code пропонує інструменти для контролю доступу, захисту даних, оновлень безпеки, тестування вразливостей та навчання. Ці функції допомагають фінтех-компаніям та банкам створювати безпечні та захищені програми для обробки фінансових даних та забезпечувати надійний захист від кіберзагроз.

30.06.23 FlowMates розкажуть які саме Low-code підходи використовувати, а також дадуть корисні поради щодо того, на які рішення звертати увагу. Конференція обʼєднає представників банків України та Low-code спільноти які дізнаються як можна використати Low-code розробку для покращення кібербезпеки бізнес-процесів та автоматизації роботи.