Внаслідок підриву російськими терористами Каховської ГЕС та зниження рівня води у Каховському водосховищі судноплавство на Дніпрі нижче ДніпроГЕС припиняється на невизначений термін. Усі судна з акваторії Каховського водосховища мають бути передислоковані вище по Дніпру. Про це сповістив у Facebook голова Служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України Євгеній Ігнатенко.

«Адміністрація судноплавства другий день активно працює з судновласниками, чиї судна наразі знаходяться в акваторії Каховського водосховища. Це близько 50 суден. Наше завдання – сприяти у забезпеченні їх безперешкодній передислокації з місць базування вище по Дніпру через Запорізький шлюз», – повідомив Ігнатенко.

«Річка Дніпро – основна артерія річкового судноплавства України. А Каховський шлюз був крайнім дніпровським шлюзом, що випускав усі судна в бік відкритого моря. Фактично нам перекрили ворота для українського експорту.

Але зараз ми маємо проблеми й вище за течією.

Рівень води у Каховському водосховищі падає на 10 см щогодини. Допустимий рівень на нижньому б’єфі Запорізького шлюзу – 14 м, сьогодні на ранок фіксували 16 м.

Тому, за умови падіння рівня нижче цієї позначки ми не зможемо проводити шлюзування в Запоріжжі.» – додав пан Ігнатенко.

На думку Євгенія Ігнатенка максимальні наслідки теракту будуть через 3-5 днів. Збитки лише водним ресурсам, за попередніми даними, склали вже 2 млрд грн. В «Укргідроенерго» кажуть, що на відновлення дамби знадобиться 5 років і приблизно €1 млрд.