З моменту появи у 2020 році, процесори власного виробництва Apple по трохи витісняли Intel з комп’ютерів Mac. За цей час практично всі моделі змінили чипи, окрім Mac Pro. Так було до WWDC 2023, де компанія нарешті показала новий Mac Pro з M2 Ultra.

Така зміна не призвела до зовнішніх оновлень, але відкрила додаткові можливості в середині нових Mac Pro. По-перше, тепер десктоп має 8 портів Thunderbolt 4, два USB-A, два HDMI, два 10-гігабітних Ethernet-порта, та 3,5 мм Jack. Розширенням можуть стати карти з підтримкою PCIe ×4 Gen 3 (один слот), PCIe ×8 Gen 4 (чотири слоти) та PCIe ×16 Gen 4 (два слоти). Це дозволить гнучкіше скомпонувати потрібний користувачу сетап.

Але й продуктивності Mac Pro значно додав. Тепер цей десктоп має Apple M2 Ultra, який складається з двох M2 Max. Таким чином процесор може похизуватися 24 ядрами ЦП, має від 60 до 76 графічних ядер, та 32 ядра Neural Engine. Оперативної пам’яті може бути від 64 до 192 ГБ. Ємність накопичувача пропонується від 1 до 8 ТБ. Звісно, такий комп’ютер не обійшовся без підтримки Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.3.

Згідно зі спікерами WWDC, нова модель втричі потужніша за найшвидший Mac Pro з Intel, підтримує одночасну роботу з шістьма моніторами Pro Display XDR та може відтворювати 22 потоки в 8K ProRes за раз. Якщо порівнювати з M1 Ultra, то швидкодії побільшало на 20%, а перевага графіки становить 30%.

Apple представила Mac Pro з M2 Ultra та нарешті завершила повний перехід на Apple silicon

Початкова вартість найпотужнішого десктопа Apple нині складає $6999 за Tower- та $7499 за Rack-версію корпуса. Цікаво, що таке оновлення значно зменшило максимальний цінник Mac Pro, який раніше сягав понад $50 тисяч. Зараз, якщо подивитися в конфігуратор, то можна назбирати модель за «всього» $11799 (без додаткових аксесуарів на кшталт Magic Trackpad й коштовних коліщаток для Tower-версії корпуса) та $12299 відповідно.

Передзамовити новинку можна вже сьогодні, а старт продажів намічено на 13 червня.