У 2022 році в Україні з’явився новий великий роботодавець армія. Окрім класичної мобілізації, у Збройних Силах також працює рекрутинг. Наразі цим займається компанія Lobby X (LX), яка ще з 2015 року діє як соціально відповідальне підприємство, що працевлаштовує задля прогресу України в “сектор змін”. Оскільки саме людський капітал є запорукою поступу і творення інновацій, LX сфокусоване на пошуку якісних кадрів до Сил Оборони, дієвих громадських організацій, команд реформаторів, незалежних медіа, прогресивного бізнесу та інноваційно-технологічного сектору.

Lobby X було першою платформою з працевлаштування, яка запустила простий і зрозумілий механізм входу в консервативні структури – спочатку в державні органи влади, а з початком повномасштабного вторгнення і в армію. Легка процедура подачі, зрозумілість вимог та обов‘язків, зручні канали поширення – основні інструменти, що допомогли зробити вакансії у цих секторах доступними та вивести їх з тіні.

Діяльність Lobby X об‘єднує два напрями – рекрутингову агенцію та власну платформу з пошуку роботи, які разом утворюють одну екосистему. Синергія двох напрямів дозволяє якісно метчити працедавця і кандидата, а також оптимізує процес пошуку співробітників і роботи мрії.

З початку своєї роботи Lobby X визначило кілька базових принципів роботи: 

1) Братися за завдання із зірочкою і бути там, де реформи. Протягом своєї діяльності LX формувало команди для МОЗ, НАБУ, Prozorro, МОН, Українського інституту книги та інших змінотворчих організацій. Крім цього, кандидати від LX працюють на якісні перетворення в межах “Повернись живим”, Суспільного, Посольства Швеції в Україні та десятків інших установ, що приносять імпакт державі. 

2) LX фокусується на свідомій та спроможній аудиторії, що готова до викликів та точно знає, чого хоче. Lobby X вже закумулювало навкруги себе потужне ком’юніті, що готове брати на себе відповідальність у роботі та розвитку країни.

3) Перевірка компаній на цінності. Lobby X банило бізнес, що працює в росії, ще з 2015 року. Серед інших стопів для співпраці – причетність до корупційних схем, недоброчесність та заплямована репутація. Lobby X допомагає рекрутувати та знаходити співробітників в прогресивні бізнеси на кшталт Glovo, Uber, TuneIn, Smoothr, Strimсo. А зараз сфокусований ще  на співпраці з Miltech організаціях. 

У 2022 році, реагуючи на нові виклики, LX почало професійний рекрутинг до лав Сил Оборони. 

7 березня 2022 року на сайті з’явилася перша військова вакансія – перекладач до Інтернаціонального легіону. А вже 19 березня команда шукала кілька десятків системних адміністраторів до різних військових частин.

Lobby X запропонувало підрозділам зручний механізм рекрутингу мотивованих спеціалістів, які самі відгукуються на вакансії, близькі їхньому досвіду. Військові делегують команді LX частину процесу підбору кадрів, зокрема збір та оцінку CV, що економить час і допомагає відсіяти нерелевантних кандидатів. 

“Я кілька тижнів вмовляв командирів спробувати з вами [Lobby X] працювати, вони були скептично налаштовані. А вчора побачив, що вони самі вже звітують генералу, наскільки це хороша ідея :)”. 

Олександр, в.о. начальника служби зв’язків з громадськістю відділу координації з питань проходження військової служби іноземцями у ЗСУ штабу КСВ ЗСУ. 

Згідно з опитуванням Lobby X (12 тисяч респондентів), головними бар‘єрами для мобілізації є (за спаданням):

1) відсутність гарантій, що при призначенні на військову спеціальність будуть враховані сильні та слабкі сторони людини;

2) «лотерея» у військкоматі щодо підрозділу для проходження служби; 

3) невпевненість у професійності командирів.

Система військового рекрутингу Lobby X усуває ці найпопулярніші бар‘єри для потенційних добровольців, адже кандидат сам обирає посаду і військову частину, в якій хоче нести службу. При цьому CV напряму потрапляє до відповідальної особи у бажаному підрозділі.

“Супер круто, що вакансії до ЗСУ з’являються на подібних сервісах. Це певна альтернатива військкоматів, де охочі приєднатися до Сил Оборони можуть знайти посаду, що релевантна їхньому досвіду в цивільному житті, і тим самим приносити користь, але вже в лавах Сил Оборони“.

Максим, військовослужбовець, працевлаштований Lobby X до одного з підрозділів ЗСУ.

Процедура відгуку на вакансію максимально проста: достатньо просто надіслати CV на бажану посаду. Наступний етап після первинного відбору на стороні LX – співбесіда з представником військової частини, а далі, в разі позитивної відповіді, оформлення документів.

Збройні Сили України стали найпопулярнішим працедавцем у Lobby X після повномасштабного вторгнення. Загалом за 13 місяців було відкрито близько 270 вакансій. Водночас треба розуміти, що іноді на одну посаду потрібно набрати десятки або й сотні людей. 

Рейтинг ТОП-5 унікальних вакансій за кількістю відгуків очолюють IT-позиції:

  • BackEnd (729 кандидатів на вакансію)
  • Програміст-звʼязківець (286 кандидатів на вакансію)
  • DevOps (251 кандидат на вакансію)
  • Кухар (248 кандидатів на вакансію)
  • Оператор БПЛА (220 кандидатів на вакансію)

Натомість найменше відгуків надійшло на вакансії сапера та капелана. 

Найоригінальніша вакансія: водолаз. 

Загалом зараз відкриті наступні вакансії по напрямах:

БПЛА — 7
Штаб — 20
ІТ — 35
Піхота — 45
Артилерія — 14
Медицина — 38
Транспорт — 38
Зв’язок — 15
Пресслужба — 20
Командування — 45

Кількість підрозділів, з якими працює Lobby X – 57

Підрозділи, до яких найбільше відгуків:

  • 4-та бригада швидкого реагування “Рубіж” НГУ (4 БрОП)
  • 47-ма окрема механізована бригада “Маґура” (47 ОМБр)
  • 1-ий окремий механізований батальйон “Вовки Да Вінчі” 67 ОМБр ДУК
  • Бригада НГУ “Азов”
  • Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку)

Всього відгуків на військові вакансії:  14 280+

Підрозділ, до якого Lobby X за свою діяльність набрало найбільше людей, — 4-та бригада швидкого реагування “Рубіж” НГУ (4 БрОП).

Як показує кейс Lobby X, наразі до Сил Оборони потрібні абсолютно різні фахівці: від SMM-менеджерів та айтівців до водіїв і бухгалтерів. Наразі основне завдання військового напряму LX — якісно використовувати досвід і навички мобілізованих кадрів у війську, аби кожен був на своєму місці та наближав перемогу тим, що вміє робити найкраще. 

Наприклад, зараз відкриті наступні IT-вакансії:

Android Team/Tech Lead до Сил Оборони

Senior JavaScript/TypeScript Engineer до Сил Оборони

Golang Developer до Сил Оборони

Web Penetration Tester до Сил Оборони

Data Analyst до Сил Оборони

Backend Developer

Усі актуальні вакансії в армії можна переглянути на сайті.

Разом до перемоги!