NovaPay, який входить до групи компаній Нової пошти, отримав розширену ліцензію Національного банку України. Це дозволить фінансовому сервісу надавати нові послуги фізичним особам і бізнесу. Про це сказано в повідомленні NovaPay.

Відповідне рішення регулятор ухвалив 28 квітня цього року. Тепер NovaPay зможе відкривати та обслуговувати рахунки приватних і корпоративних клієнтів, випускати картки до рахунків фізичним особам. Крім цього, сервіс отримав змогу здійснювати еквайринг, тобто безготівковий прийом платежів, для бізнесу, забезпечувати перекази без відкриття рахунку, кредитувати, а також приймати гроші на рахунок і видавати їх тощо.

Загалом, йдеться про всі операції, передбачені Законом України про платіжні послуги, які дозволені в умовах воєнного стану. NovaPay став однією із перших українських фінтех-компаній, яка отримала ліцензію з таким переліком послуг.

«Як і всі учасники ринку, ми чекали на оновлення ліцензії. Для нас це «зелене світло» на розширення існуючих фінансових послуг для клієнтів та повне перезавантаження бізнес-моделі NovaPay. Ми готуємо усю технічну базу і внутрішню інфраструктуру для реалізаціі нової довгострокової стратегії компанії. Відкриття рахунків та власна емісія карток зробить розрахунки для клієнтів та між ними швидшими та зручнішими. В першу чергу, це полегшення відчують споживачі Нової пошти, а у подальшому — і ті, хто не пов’язаний з логістикою. Головне – усі продукти і послуги будуть доступні як у відділеннях Нової пошти, так і в мобільному додатку, що зʼявиться вже цього року», – зазначає СЕО NovaPay Андрій Кривошапко.

Як відомо, торік NovaPay подав також документи на ліцензію EMI (electronic money institution) Центробанку Литви. Після її отримання компанія зможе надавати фінансові послуги в усіх країнах Європейського Союзу.

NovaPay понад одинадцять років надає платіжні сервіси онлайн і офлайн у понад 3 500 відділеннях Нової пошти. За даними НБУ за 2022 рік, компанія обіймає 45% від загального обсягу внутрішньодержавних грошових переказів.