Нещодавно дебютувало одразу три електромобілі від трьох відомих автомобільних брендів, зазначених вище. Кожен з них демонструє своє бачення ідеї поєднання «преміуму» та «електро», проте всі вони є вершин автомобільного світу, що демонструють найкращі напрацювання власних компаній на сьогодні. Погляньмо уважно, що ж вони пропонують.

BMW i7 M70 xDrive

Електричний седан BMW i7 M70 xDrive є «най-най-най» одразу в кількох категоріях. Наприклад, це найбільш потужна версія BMW 7-серії актуального покоління. А ще – одночасно, це найбільш потужний М-електромобіль. Навіть у деталях електричний седан BMW i7 M70 xDrive є максимально оригінальним: двоколірне фарбування кузова, власні колісні диски, поєднання декоративної решітки Iconic Glow (це та, яка світиться) з пакетом M Performance – також вперше.

Та й техніка не підкачала. Електромобіль BMW i7 M70 xDrive отримав повний привод та два електродвигуни, що видають сумарну потужність до 485 кВт або 660 к.с. та крутний момент 1015 Нм. Причому в режимах M Launch Control або M Sport Boost можливе підвищення крутного моменту до 1100 Нм.

Ці показники гарантують прискорення до «сотні» за 3,7 секунди та 250 км/год максимальної швидкості. Заданим швидкісним параметрам відповідають спортивна М-підвіска та потужні М-гальма. Використання акумулятора корисною ємністю 101,7 кВт·год. обіцяє нам доволі непоганий запас ходу – до 488-560 км в залежності від обраного режиму руху. До речі, окрім всіляких «спорт-гоночних» режимів також передбачено й налаштування MAX RANGE, аби досягти максимального пробігу: вимкнення усіх другорядних споживачів енергії та обмеження швидкості на рівні 90 км/год.

А коли вже нарешті дісталися зарядки, то електромобіль BMW i7 M70 xDrive готовий приймати потужність до 195 кВт: знову «най-най-най» для BMW!

Mercedes-Maybach EQS SUV

Якщо приклад вище – це про динаміку та потужність, то приклад Mercedes-Maybach EQS SUV – це про розкіш та люкс, оригінальність та помітні відмінності. Наприклад, електричний кросовер Mercedes-Maybach EQS SUV відрізняється від звичайного EQS SUV власними колісними дисками та декоративною решіткою, додалось хромованого оздоблення й численних позначок «M» (але тепер це Maybach). Проте головні відмінності ховаються всередині.

Електромобіль Mercedes-Maybach EQS SUV отримав два окремі сидіння заднього ряду, що встановлені «глибше» в салоні. Навколо них вибудувана покращена звукоізоляція та додаткове фонове освітлення. А самі сидіння можуть запропонувати безліч функцій комфорту: підігрів (навіть у зоні плечей та шиї), вентиляцію, масаж. Також пропонуються 11,6-дюймові дисплеї й мініхолодильник.

До речі, без питання покращення динаміки та потужності тут також не обійшлось. Електричний кросовер Mercedes-Maybach EQS SUV має повний привод та два електромотори на 484 кВт або 658 к.с. потужності й 950 Нм крутного моменту. Максимальна швидкість сягає 210 км/год, а прискорення до «сотні» займає 4,4 секунди. Завдяки великому акумулятору на 107,8 кВт·год., цей електромобіль здатен подолати до 600 км.

Цікаво, що за високої швидкості кросовер Mercedes-Maybach EQS SUV може переходити в режим 4х2 та рухатись лише на задньому приводі. Серед інших цікавих особливостей – пневматична підвіска та можливість повороту задніх коліс.

Maserati Grecale Folgore

Нарешті, приклад Maserati Grecale Folgore – це приклад поєднання першого (потужності) та другого (розкоші). Наприклад, електромобіль Maserati Grecale Folgore пропонує повний привод та два електромотори на 410 кВт або 557 к.с. й 800 Нм крутного моменту. Такі характеристики забезпечують прискорення до «сотні» на 4,1 секунди та максимальну швидкість 220 км/год.

Водночас електромобіль Maserati Grecale Folgore вирізняється оригінальними деталями ззовні (колісні диски, логотипи, декоративна решітка) та розкішним салоном всередині. А ще всередині приховано акумулятор на 105 кВт·год., завдяки чому електромобіль Maserati Grecale Folgore може проїхати до 500 км.

Цікаво, що назва Folgore вже стає ключовою для компанії Maserati – саме так називаються вже наявні електричні версії моделей Grecale та GranTurismo. До речі, у майбутньому має з’явитись й електромобіль Maserati MC20 Folgore: тобто, очікуємо електричний суперкар від Maserati.

Отже: вершини «преміуму» та «електро» – які вони?

Три різні приклади зі світу на перетині «преміуму» та «електро», проте дещо в них є спільного окрім цього самого перетину. Всі три електромобілі пропонують акумулятори 100+ кВт·год. – відповідно, всі три електромобілі пропонують запас ходу близько 500 км або більше. Всі три електромобілі пропонують повний привод та два електромотори – відповідно, це забезпечую не тільки високу потужність та динаміку, але й можливість більш гнучкого керування повний приводом. Таким чином, вони не лише втілюють нові досягнення зі світу «преміуму» та «електро», але й виступають певними орієнтирами для інших виробників та наших очікувань.