Google представив новий інструмент автоматичної архівації для пристроїв Android, який має на меті звільнити місце в пам’яті без повного видалення застосунків, що не використовуються. Ця функція була вперше анонсована Google в травні минулого року, і тепер вона доступна для користувачів Android. За словами Google, функція автоматичної архівації може автоматично зменшити обсяг пам’яті, зайнятий рідко використовуваними програмами, майже на 60% без повного її видалення або пов’язаних з нею даних.

Смартфони Android тепер автоматично можуть архівувати не часто використовувані програми, без їхнього повного видалення

Заархівовані програми на Android можна легко ідентифікувати за позначкою хмари, що накладається на іконку. Користувачі зможуть натиснути на заархівовані застосунки, щоб повторно завантажити та повністю відновити їх, якщо програма все ще доступна в Google Play.

Ця функція особливо корисна для користувачів Android, які мають пристрої з обмеженим обсягом пам’яті, або для тих, хто не наважується повністю видаляти програми, щоб звільнити місце. Однак важливо зазначити, що не всі застосунки будуть доступні для автоматичного архівування. Google зазначає, що ця функція працює лише для програм, опублікованих у форматі Android App Bundle, який з часом має замінити APK.

Щоб скористатися функцією автоматичної архівації, користувачам Android потрібно увімкнути її. Ця опція з’явиться у спливаючому вікні під час спроби встановити нову програму на пристрій з Google Play, на якому немає вільного місця в пам’яті. Після активації архівації смартфон автоматично частково видалятиме всі програми, які не часто використовуються, проте зберігатиме дані користувачів. В налаштуваннях Android можна буде вимкнути цю опцію, якщо вона вже не буде потрібна.

Поки що невідомо, чи зможуть користувачі Android скористатися архівуванням програм, якщо в них достатньо пам’яті на смартфоні.