Коли 1 квітня ігровий підрозділ компанії ASUS – Republic of Gamers (ROG) – зробив несподівану заяву про портативну ігрову консоль ROG Ally, ми в редакції довго не могли зрозуміти жарт це чи ні. Враховуючи відсутність дати запуску, детальних специфікацій та ціни, анонс справді сприймався як першоквітневий розіграш.

Проте, зачекавши кілька днів, компанія ASUS все ж таки підтвердила, що ROG Ally – це реальний пристрій, хоча деталей про нього досі вкрай мало. За словами ASUS, пристрій працює на кастомізованому APU Ryzen від AMD з архітектурою AMD Zen 4 та потужною графікою RDNA 3, яка використовується в останніх графічних процесорах. Проте, на відміну від Steam Deck, в консолі ASUS встановлена Windows 11.

Популярні YouTube-канали Dave2D та Linus Tech Tips підтвердили, що ROG Ally менший, легший і тонший, ніж Steam Deck від Valve: він важить 608 грамів і має розміри 280x113x39 мм, тоді як Steam Deck важить 669 грамів і має розміри 298x117x50,5 мм.

ROG Ally – конкурент Steam Deck від ASUS

ROG Ally також оснащений 7-дисплеєм з роздільною здатністю 1920×1080 точок, зі співвідношенням сторін 16:9, яскравістю 500 ніт і частотою оновлення 120 Гц, що краще, ніж у Steam Deck з такою ж діагоналлю, але роздільністю 1280×800 точок, яскравістю 400 ніт і частотою оновлення 60 Гц.

Окрім того, ROG Ally має стандартний набір з двох аналогових джойстиків, D-pad зліва і чотирьох фронтальних клавіш ABXY, двох тригерів на тильній панелі, а також додаткових кнопок навколо екрана для доступу до меню і налаштувань. Очікується, що конструкція ROG Ally дозволить користувачам легко замінювати джойстики та SSD-накопичувач.

Консоль оснащена датчиком відбитків пальців, який можна використовувати для перемикання між кількома обліковими записами, і системою охолодження з двома вентиляторами. Як зазначив у своєму відео Dave2D, ROG Ally працює набагато тихіше під навантаженням, ніж Steam Deck. Консоль ASUS видає 20 дБ, в той час, як Valve – 37 дБ.

ROG Ally – конкурент Steam Deck від ASUS

Хоча потужніший процесор має забезпечити ROG Ally хороший рівень швидкодії, поки немає інформації про акумулятор консолі та рівень її автономності. Крім того, під питанням залишається оптимізація Windows 11 під портативний ігровий пристрій.

В ASUS поки не оголосили вартість ROG Ally, проте заявляють, що ціна буде конкурентоспроможною.