Після шести років роботи дочірня компанія Virgin – Virgin Orbit, що займається запуском супутників, оголосила про те, що вона не має фінансування для продовження діяльності та закривається в «осяжному майбутньому». Про це повідомляє CNBC. Майже 90 відсотків працівників Virgin Orbit – 675 осіб — будуть звільнені негайно.

Virgin Orbit була заснована у 2017 році з метою розробки та комерціалізації LauncherOne – системи запуску супутників, що встановлюється на модифікований авіалайнер 747, який отримав назву Cosmic Girl.

Virgin Orbit здійснила шість польотів у період між 2020 і 2023 роками, і лише чотири з них були успішними. Остання спроба отримала назву Start Me Up і мала стати першим комерційним космічним запуском з території Великої Британії. Попри те, що ракета успішно відокремилася від літака-носія, «аномалія» у верхньому ступені не дозволила вивести корисне навантаження на орбіту. Пізніше було встановлено, що причиною несправності став паливний фільтр вартістю $100.

Як зазначає TechCrunch, засновник Virgin Group сер Річард Бренсон «вклав понад $55 мільйонів у космічну компанію, що тоне», протягом останніх місяців, але провал Start Me Up виявився останньою краплею. 16 березня Virgin Orbit оголосила про «операційну паузу» і відпустку для приблизно 750 співробітників, оскільки керівництво компанії намагалося знайти нові джерела фінансування. Через два тижні компанія продовжила відпустку, а в четвер оголосила про її завершення.

«На жаль, ми не змогли забезпечити фінансування, щоб мати чіткий шлях для компанії, – сказав генеральний директор Virgin Ден Харт. – У нас немає іншого вибору, окрім як впроваджувати негайні, драматичні та надзвичайно болючі зміни».

За словами Харта, працівники, яких це торкнеться, отримають вихідну допомогу, що включає грошову виплату, постійні пільги та прямий зв’язок з відділом найму Virgin Galactic.