Nokia оголосила, що під час майбутньої космічної місії відправить на Місяць обладнання для розгортання мережі 4G. Компанія сподівається, що цей крок прокладе шлях до нових відкриттів і створить можливості для присутності людини на Місяці та за його межами.

Очікується, що система буде розгорнута на борту ракети SpaceX Falcon 9 під час майбутньої місії Intuitive Machines IM-2, запуск якої запланований на листопад.

Nokia, працюючи разом з компаніями Lunar Outpost та Intuitive Machines, створила обладнання для 4G, яке призначене для роботи в суворих умовах космосу. Воно може стати корисним під час майбутніх пілотованих місій Artemis на Місяць. План NASA передбачає висадку двох астронавтів на поверхню Місяця у 2025 році, що стане першим кроком астронавтів на Місяці з часів місії «Аполлон-17» 1972 року.

Nokia оголосила про проєкт у 2020 році, коли її обрало NASA. Тоді її лабораторії Bell Labs було виділено $14,1 мільйона на фінансування проєкту. У своєму блозі компанія повідомила, що спочатку протестує можливості зв’язку на короткі та довгі дистанції на відстані від кількох сотень метрів до двох-трьох кілометрів.

«Для нас стало очевидним, що для будь-якої тривалої присутності людини на Місяці та Марсі в майбутньому, зв’язок та комунікації є критично важливими», – зазначив Тьєррі Кляйн, президент Bell Labs Solutions Research в Nokia Bell Labs, у своєму дописі.

Кляйн додав, що астронавти повинні мати такий самий доступ до технологій, як і на Землі, для запуску своїх додатків і підтримки своєї діяльності в космосі. В ідеалі, астронавти на майбутніх місіях будуть використовувати 4G інтернет.

Компанія сподівається допомогти в подальших дослідженнях і експериментах з пошуку льоду на Місяці, який міг би забезпечити астронавтів киснем, питною водою і ракетним паливом.

У пресрелізі наприкінці минулого місяця Тьєррі Кляйн заявив, що Nokia і Bell Labs з нетерпінням чекають на виведення технології в космос в наступному році. Він сказав, що мережа 4G «матиме великий вплив на майбутні пілотовані місії на Місяць і за його межами, а також підтвердить, що стільникові технології можуть бути адаптовані для критично важливих потреб космічного зв’язку».

«Замість того, щоб вигадувати велосипед, створюючи власну мережу в космосі, ми використовуємо ту саму технологію, яка економічно ефективно з’єднує мільярди пристроїв на Землі».