Німецька поліція заявила, що припинила діяльність пов’язаного з росією кіберзлочинного угруповання, яке роками шантажувало великі компанії та установи, заробляючи мільйони євро.

Працюючи з партнерами з правоохоронних органів, включаючи Європол, ФБР і владу України, поліція Дюссельдорфа заявила, що змогла ідентифікувати 11 осіб, пов’язаних з групою, яка діяла під різними іменами щонайменше з 2010 року.

Банда, яка ймовірно стоїть за програмою-вимагачем, відомою як DoppelPaymer, схоже, пов’язана з Evil Corp, російським синдикатом, який займався крадіжками банківських коштів в інтернеті задовго до того, як програми-вимагачі стали глобальним лихом.

Серед найвідоміших його жертв — Національна служба охорони здоров’я Великої Британії та університетська лікарня Дюссельдорфа, чиї комп’ютери були інфіковані DoppelPaymer у 2020 році. Жінка, яка потребувала термінового лікування, померла після того, як її довелося відвезти на лікування в інше місто.

Програми-вимагачі є найбільш руйнівним кіберзлочином у світі. Банди, що здебільшого базуються в росії, зламують мережі та викрадають конфіденційну інформацію, після чого активують шкідливе програмне забезпечення, яке шифрує дані. Злочинці вимагають оплату в обмін на ключі розшифровки та обіцянку не викладати вкрадені дані в мережу.

У своєму повідомленні за 2020 рік ФБР заявило, що DoppelPaymer використовується з кінця 2019 року для атак на критично важливі галузі по всьому світу, включаючи охорону здоров’я, служби екстреної допомоги та освіту, при цьому зазвичай вимагають викупи з шести- і семизначними цифрами.