За словами речника Повітряних сил України Юрія Ігната, які цитує «Голос Америки», двоє досвідчених пілотів ЗСУ спілкуються з американськими фахівцями, щоб дослідити рівень знань та умінь українських військових, які можуть бути потенційно залучені до майбутнього навчання у США.

Під час візиту американські військові перевірять рівень знань українців і те, скільки часу потрібно на їх навчання. Це необхідно, щоб скласти алгоритм дій щодо навчання українських пілотів, якщо, або коли, буде прийнято рішення про надання Україні західних винищувачів.

«Зараз ще тривають консультації, українська сторона тісно співпрацює на різних фронтах: і на дипломатичному, і на військовому і так далі – з нашими партнерами. [Якщо] буде прийнято рішення про той інший тип літака – тоді вже будемо знати, яку кількість пілотів і куди відправляти на це навчання. Поки що американська сторона вивчає можливості наших пілотів, скільки їм знадобиться часу для перенавчання на сучасні винищувачі», – сказав Ігнат.

Двоє пілотів ЗСУ перебувають у США з метою показати рівень знань та вмінь українських авіаторів

«Окрім пілотів, не менш важливим фактором є навчання інженерно-авіаційного складу, який буде обслуговувати цю техніку. Це дуже важливий момент, тому що на один літак обслуговують 10, а то й більше – десятки, скажімо так, фахівців, які щодня його експлуатують, обслуговують, дивляться за всіма системами. Тому це питання теж на часі, а вже підготовка інфраструктури – це вже в Україні робиться поетапно», – зауважив полковник Ігнат, додавши, що Міноборони України «сьогодні працює над адаптацією летовищ, запасних аеродромів, оперативних аеродромів для прийняття цих літаків».

«Авіація Повітряних сил Збройних сил України визначилася з потребами, які потрібні в Україні у винищувачах. В будь-якому варіанті потрібно замінювати старий парк радянської авіатехніки, який вже працює на межі своїх можливостей. Це старі літаки, які ми сьогодні маємо: штурмовики, бомбардувальники, винищувачі, наймолодший з яких – 1991-го року, ровесник української незалежності. Нам потрібні крила для того, щоб захистити країну. Нам потрібні літаки західного типу, сумісні з державами НАТО», – підкреслив Юрій Ігнат.

Перебування двох пілотів ЗСУ у США не означає, що уряд Сполучених Штатів змінив позицію щодо надання західних винищувачів ПС ЗСУ, і що невдовзі почнеться навчання пілотів, за яким слідуватиме передача самих літаків.

Представник Міноборони США заявив, що нової інформації про можливість передачі Україні американських винищувачів F-16 немає, і підкреслив, що «йдеться про їхнє навчання на їхніх власних літаках, а не про F-16».