Єдиний електромобіль в Антарктиді пройшов тюнінг у зв’язку з реаліями зміни клімату. Компанія Venturi повідомила, що модернізувала свій електромобіль Venturi Antarctica на початку минулого року у зв’язку з потеплінням на континенті. Початковий апарат був розроблений для роботи в умовах зимових температур -50°C, але зараз у південному полярному регіоні порівняно тепліше -10°C – і це вплинуло як на екіпаж, так і на продуктивність.

Єдиний електромобіль Антарктиди довелося переробити через зміну клімату

Компанія додала систему вентиляції та повітрозабірники до передньої частини Antarctica, щоб запобігти перегріванню кабіни, а додаткові повітрозабірники захищають електроніку від перегріву. Перероблені колісні зірочки також були необхідні, щоб максимізувати можливості гусеничного електромобіля. Теплий сніг налипав на зірочки, створюючи вібрації, коли він ущільнювався і тверднув. Майбутні модернізації допоможуть відновити запас ходу, втрачений через зміну консистенції снігу. Antarctica побудована таким чином, щоб долати 50 кілометрів, але вчені обмежують пробіг 40 кілометрами.

Електромобіль Venturi використовується на бельгійській антарктичній станції «Принцеса Єлизавета» з грудня 2021 року. Він має два скромні двигуни потужністю 80 к.с. і батарею на 52,6 кВт·год (плюс додатковий другий блок). Машина дозволяє мешканцям станції проводити дослідження, не спричиняючи викидів та не забруднюючи відносно незайманий регіон.

Оновлення показує, як глобальне потепління може непомітно впливати на транспорт. Можливо, Venturi та іншим виробникам доведеться готувати своїх наступних дослідників, виходячи з припущення, що Антарктида не буде такою холодною, як раніше.