Microsoft, GitHub і OpenAI хочуть, щоб суд відхилив запропонований колективний позов, який звинувачує компанії в копіюванні ліцензійного коду для створення інструменту Copilot на базі штучного інтелекту GitHub, повідомляє The Verge. У декількох заявах, поданих до федерального суду Сан-Франциско, OpenAI та GitHub, що належать Microsoft, заявили, що претензії, викладені в позові, не відповідають дійсності.

Запущений у 2021 році, Copilot використовує технологію OpenAI, щоб генерувати та пропонувати рядки коду безпосередньо в редакторі коду програміста. Інструмент, який навчається на загальнодоступному коді з GitHub, викликав занепокоєння щодо того, чи не порушує він закони про авторське право, невдовзі після свого випуску.

Ситуація загострилася, коли в листопаді минулого року програміст і юрист Метью Батерік об’єднався з командою юристів юридичної фірми Joseph Saveri Law Firm, щоб подати колективний позов, стверджуючи, що інструмент спирається на «програмне піратство в безпрецедентних масштабах». Пізніше Батерік і його команда юристів подали другий колективний позов від імені двох анонімних розробників програмного забезпечення на аналогічних підставах, який Microsoft, GitHub і OpenAI хочуть відхилити.

Як зазначається в заяві, Microsoft та GitHub стверджують, що позов «неспроможний через два недоліки: відсутності шкоди та обґрунтованості», в той час, як OpenAI аналогічно заявляє, що позивачі «стверджують, що вони подали пакет позовних вимог, які не підтверджують порушення законних прав, що можуть бути визнані». Компанії стверджують, що позивачі покладаються на «гіпотетичні події» у своїх позовах, і кажуть, що вони не описують, як їм особисто було завдано шкоди інструментом.

«Copilot нічого не копіює з відкритого вихідного коду, доступного для громадськості, — стверджують Microsoft і GitHub у своїй заяві. «Скоріше, Copilot допомагає розробникам писати код, генеруючи пропозиції на основі того, що він дізнався з усього масиву знань, почерпнутих з відкритого коду».

Крім того, Microsoft і GitHub стверджують, що саме позивачі «підривають принципи відкритого коду», вимагаючи «судової заборони та багатомільярдних компенсацій» за «програмне забезпечення, яким вони охоче діляться як відкритим кодом».

Судове слухання щодо відхилення цього позову відбудеться у травні. Попри потенційні юридичні проблеми, що перешкоджають розвитку інструментів на основі штучного інтелекту, Microsoft пообіцяла виділити мільярди доларів на продовження довгострокового партнерства з OpenAI. Також ходять чутки, що компанія розглядає можливість впровадження технології штучного інтелекту в Word, PowerPoint і Outlook, і, як повідомляється, хоче додати чат-бот ChatGPT в Bing.

Зважаючи на те, що інші компанії також досліджують ШІ, Microsoft, GitHub і OpenAI не єдині, хто стикається з юридичними проблемами. Раніше цього місяця Батерік  та Joseph Saveri Law Firm подали ще один позов, стверджуючи, що художні інструменти зі штучним інтелектом, створені компаніями MidJourney, Stability AI та DeviantArt, порушують закони про авторське право, незаконно використовуючи роботи художників з інтернету. Getty Images також судиться зі Stability AI, стверджуючи, що інструмент Stable Diffusion компанії «незаконно» використовує її зображення.