Більш ніж через два роки після того, як компанія Meta продовжила «безстрокове» відсторонення колишнього президента США Дональда Трампа від Facebook, компанія вирішила відновити його акаунт. У своїй заяві Meta повідомила, що Трамп зможе отримати доступ до своїх акаунтів у Facebook та Instagram протягом «найближчих тижнів», але для запобігання повторним правопорушенням будуть встановлені «нові запобіжні заходи».

Це рішення було прийнято після того, як компанія Трампа наполягла, щоб колишньому президенту дозволили повернутися в Facebook напередодні майбутніх президентських праймеріз.

Трамп був видалений з Facebook після нападу на Капітолій США 6 січня 2021 року, публічно похваливши учасників заворушень. Дії компанії Meta були піддані різкій критиці, в тому числі з боку її власної Наглядової ради. У своєму рішенні щодо бану Трампа рада розкритикувала Meta за недотримання власних правил і намагання «уникнути відповідальності».

Згодом Meta переглянула рішення про відсторонення і заявила, що воно триватиме щонайменше два роки. Однак компанія підтвердила, що Трампу врешті-решт дозволять повернутися у Facebook. Нік Клегг, відповідальний за політику компанії Meta, заявив тоді, що за майбутні порушення політики колишній президент буде «підданий новим посиленим санкціям».

Тепер Клегг каже, що Трамп та інші публічні особи, які були поновлені після бану «у зв’язку з громадянськими заворушеннями», зіткнуться з новими відстороненнями, що триватимуть щонайменше місяць за майбутні правопорушення.

Він додав, що Meta також вживатиме заходів, щоб обмежити доступ до постів Трампа, якщо вони сприяють «ризику, який матеріалізувався 6 січня, наприклад, контент, який делегітимізує майбутні вибори або пов’язаний з QAnon». Хоча Meta не може видалити ці пости повністю, він сказав, що компанія розгляне можливість видалити кнопку «Поділитися» і заблокувати їх у рекламних і рекомендаційних системах компанії.

Клегг також підтвердив, що суперечлива політика компанії щодо новинного контенту може продовжувати застосовуватися до Дональда Трампа.

Рішення Meta з’явилося через кілька місяців після того, як Ілон Маск відновив акаунт експрезидент в Twitter. Досі Трамп відмовлявся відновлювати свою звичку користуватися Твіттером — минулого року він перейшов на Truth Social, — але, як повідомляє Rolling Stone, він все ж розглядає повернення. Хоча Трамп, як відомо, надає перевагу Твіттеру, його підписники у Фейсбуці також були важливим активом для обох його попередніх кампаній.

Бан Трампа також став першим серйозним випробуванням для Наглядової ради Meta, яку компанія створила, щоб допомогти собі зважувати складні питання модерації контенту та прийняття політичних рішень. У своїй нещодавній заяві наглядова рада заявила, що вона не мала стосунку до рішення компанії поновити Трампа і що вона планує «опублікувати вичерпніший аналіз цієї справи в майбутньому щоквартальному звіті про прозорість».