Каньє Веста забанили у Twitter після того, як він запостив свастику і поділився особистою перепискою з власником Twitter Ілоном Маском. Не до кінця зрозуміло, чи дійсно Веста забанили за свастику, а чи за те, що він публічно ділився переписною.

Стосовно Веста введено заборону, відому як «постійне призупинення» на платформі соціальних мереж. Це сталося незабаром після того, як Вест вчинив абсолютно неадекватну річ – він з’явився на шоу Алекса Джонса разом з неонацистським коментатором Ніком Фуентесом, вихваляв там нацистів і прямо заявив, що йому подобається Адольф Гітлер.

Вест також зробив химерні заяви про те, що Гітлер винайшов мікрофон і автостради. І хоча Вест, який юридично змінив своє ім’я на Йе, можливо, має серйозні проблеми з психічним здоров’ям, це не виправдовує огидний антисемітизм, який він демонструє, пише Gizmodo. Біполярний розлад не робить вас антисемітом, а колишні співробітники Веста нещодавно розповіли, що йому завжди подобався Гітлер.

Ілон Маск, який раніше заявляв, що є «абсолютним прибічником свободи слова», написав у Твіттері перед тим, як забанити Веста, що  нормально твітити негарні фотографії Маска без сорочки, що Вест зробив в якості «останнього твіту», але ненормально твітити свастику.

«Я зробив все, що міг. Попри це, він знову порушив наше правило проти підбурювання до насильства. Обліковий запис буде призупинено», – написав Маск у Твіттері після відсторонення Веста.

Каньє Веста забанили в Twitter після публікації свастики і переписки з Ілоном Маском
Твіт, надісланий Каньє Вестом, який містить скриншоти його переписок з Ілоном Маском

«Вибач, але ти зайшов занадто далеко. Це не любов», – писав Маск Весту, згідно зі скриншотами, опублікованими репером перед тим, як його акаунт був призупинений.

«Хто зробив тебе суддею?» – відповів Вест.

Маск, який неодноразово називав Уеста другом, твітнув: «FAFO», що є абревіатурою від «fuck around and find out». Джейсон Калаканіс, венчурний капіталіст, якого Маск залучив для внесення змін у Twitter, написав, що «правила є правила», але не зовсім зрозуміло, які саме правила порушив Вест, оскільки Маск пообіцяв дозволити будь-яку «законну» промову на платформі.

Якщо свастика сама по собі трактується як підбурювання до насильства — слушна ідея. Щоправда, з таким рішенням не погодилися б багато сучасних консерваторів.  Тобто цілком логічно, що Вест був заблокований за оприлюднення особистої переписки. Але Маску вже давно пора чітко визначитися, що дозволено і що не дозволено в Twitter, враховуючи його нещодавнє рішення повернути на платформу кількох очевидних нацистів.