Tesla провела спеціальну презентацію на честь першої поставки серійних вантажівок Tesla Semi клієнтам. Не пройшло і п’яти років після першої презентації цього електричного сідлового тягача. У заході взяли участь дві вантажівки у лівреях Pepsi та Frito-Lay, дочірньої компанії PepsiCo, плюс ще дві у звичайному білому кольорі.

Tesla Semi вперше показали як прототип у 2017 році. Тоді генеральний директор Tesla Ілон Маск заявив, що виробництво вантажівок розпочнеться вже у 2019 році.

Під час поточної презентації на заводі Tesla у місті Спаркс, штат Невада, Маск не сказав, скільки насправді вантажівок буде доправлено PepsiCo, або скільки Tesla Semi вже виготовлено і яким є темп виробництва.

Перші серійні електровантажівки Tesla Semi відправилися замовникам

Повністю електрична напіввантажівка Tesla Semi має незвичайний дизайн, у якому водій сидить по центру кабіни, а не збоку, як зазвичай. Tesla вихваляє продуктивність вантажівки, кажучи, що вона навіть із повним навантаженням розганяється набагато швидше, ніж традиційні напіввантажівки з дизельними двигунами. На відео під час презентації було показано, як повністю завантажена Tesla Semi прискорюється на крутому схилі та проїжджає повз інші вантажівки.

Tesla вже має замовлення на 2 000 вантажівок Tesla Semi, але не зрозуміло, в який строк компанія зможе виконати їх.

Бонус. Повністю завантажений Tesla Semi під час поїздки довжиною 500 миль (800 км) від однієї зарядки.

Технічні характеристики Tesla Semi
Вага повністю завантаженого – 37 000 кг
Дальність пробігу – 480-800 км
Максимальна швидкість – 120 км/год (обмеження швидкості на шосе у США)
Розгін 0-96 км/год – 20 секунд
Силовий агрегат – 3 незалежних двигуни на задніх осях
Споживання енергії – менше 2 кВт⋅год на 1,6 км
Швидка зарядка – до 70% за 30 хвилин
Економія палива (приблизно) – на суму до $200 000 протягом 3 років