Компанія Kinomania презентувала тизер і перші кадри з україно-польської історичної драми «Щедрик», яка має вийти в український прокат 5 січня 2023 р.

Події фільму відбуваються в Станиславові (Івано-Франківську) під час Другої світової війни. На зміну каральній системі СРСР туди ненадовго приходить нацистський режим Третього рейху. Стрічка розповідає про історію єднання культур трьох родин: українців, поляків та євреїв. Об’єднуючись перед обличчям зла та жорстокості, вони намагаються вижити, не полишаючи надій на мирне та спокійне майбуття. Українська мелодія «Щедрик» стає символом добра та світла для героїв стрічки.

Для відтворення історичної дійсності на екрані творці консультувалися з істориками та краєзнавцями. За словами режисерки фільму Олесі Моргунець-Ісаєнко, показані у стрічці події – це збірний образ реальних історій кінця 30-х, початку 40-х років XX сторіччя.

Виробництвом фільму «Щедрик» займалися українська студія «Ама Віжн» та польська Stewpool за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Зйомки розпочалися наприкінці листопада 2019 року і тривали до лютого 2020, окремі сцени фільмували в серпні 2020 з перервою на карантин. У фільми знялися як українські, так і польські актори.