Згідно з заявою заступника міністра охорони здоров’я України Богдана Боруховського під час телемарафону, усі медичні заклади, що надають стаціонарну та екстрену допомогу, вже забезпечені резервними джерелами живлення – генераторами. Про це пише Hromadske.

За словами посадовця, це була одна з умов укладання контракту зі Службою громадського здоров’я. Перемикання з основного джерела живлення на резервне здебільшого відбувається автоматично.

«У деяких закладах зараз екстрено доналаштовують (систему резервного живлення – ред.), оскільки не було передбачено автоматичного швидкого перемикання. Зараз це потребує чергування медичного персоналу, який умовно за 5 хвилин перемикає з одного джерела живлення на інше», — сказав Богдан Боруховський.

Медзаклади закуповували генератори самостійно або за кошти громади чи обласних рад.

«В кожному закладі був генератор, але вони різної потужності. Одні брали на живлення весь корпус, приміром 200 кВт. В інших закладах невеликі – 5-10 кВт», – додав чиновник.

З початку повномасштабного вторгнення МОЗ за міжнародної підтримки доправило до українських лікарень понад 400 генераторів. Зараз стартує новий проєкт зі Світовим банком, що передбачає постачання ще 1100 генераторів.

МОЗ України: за 8 місяців війни рашисти пошкодили 1100 об’єктів у різних медзакладах

За інформацією МОЗ України за 8 місяців війни рашисти пошкодили 1100 об’єктів у різних медзакладах. З них 144 зруйновано вщент.

Але 95 об’єктів вже повністю відновлені, 204 відновлено частково. Відновлення усіх зруйнованих медзакладів попередньо оцінюється у понад 38 млрд гривень.

Найбільше медичних об’єктів постраждало на Харківщині – 249. На Донеччині зруйновано і пошкоджено 210 лікарень. У Миколаївській області – 148. У Київській – 121, зокрема, 41 – у столиці.