Київська міська рада за підтримки VISA відсьогодні запустила можливість безготівкової оплати NFC у наземному комунальному транспорті Києва, проте поки що лише на 18 автобусних маршрутах: 6, 21, 41, 46, 50, 59, 61, 70, 73, 77, 79, 88, 98, 99, 101, 102, 103, 114.

Для порівняння, за даними сервісу EasyWay, Київ має понад 120 маршрутів комунального наземного громадського транспорту, не враховуючи маршрутні таксі. Тобто обмежений запуск безконтактної оплати одразу не матиме значного впливу на зручність розрахунків для пасажирів. Проте, як зазначає київський міський голова Віталій Кличко, оплата через NFC має запрацювати на всіх наземних комунальних маршрутах за 2-3 тижні.

«Упродовж двох-трьох наступних тижнів система працюватиме вже на всіх маршрутах та всіх видах комунального наземного громадського транспорту», – заявляє Віталій Кличко.

Як і можна очікувати, для безконтактної оплати проїзду буде достатньо прикласти банківську картку, смартфон або годинник з NFC до валідатора. Щоб пасажири могли зрозуміти, на якому маршруті вже можна в такий спосіб оплачувати проїзд, валідатори отримають фірмові наліпки з логотипами платіжних систем, Apple Pay та Google Pay.

Щоб підтвердити розрахунок за проїзд перед контролерами, потрібно сказати останні 4 цифри своєї картки, це має дозволити їм ідентифікувати транзакцію. В жодному разі не потрібно називати стороннім особам повні дані картки.

Окрім оплати через NFC, валідатори дозволяють сплачувати проїзд через застосунок «Київ Цифровий», а також «Карткою киянина».