У зв’язку зі стрімким зростанням рівня захворюваності на COVID-19 міська влада закликає повернутися до носіння масок у публічних місцях. Протягом останніх двох тижнів масочний режим відновили і деякі інші обласні центри України.

Як інформує Департамент охорони здоров’я КМДА, рівень захворюваності на COVID-19 стрімко зростає – за тиждень, із 26 вересня до 2 жовтня, у Києві зареєстровано 2515 випадків захворювання на COVID-19, госпіталізовано 242 людини. На жаль, 22 людини померли.

Міська влада закликає киян повернутися до носіння масок у публічних місцях. Мешканцям столиці рекомендують перебувати у засобах індивідуального захисту (зокрема респіратор або захисна маска, що закриває ніс та рот) у громадському транспорті, місцях обслуговування відвідувачів, навчальних закладах.

Також міська влада звертається до підприємців з рекомендацією оновити маркування щодо носіння масок та дотримання дистанції не менш як 1,5 м між відвідувачами.

У КМДА нагадують (і редакція «Межі» долучається до цього нагадування), що найнадійнішим захистом від тяжкого перебігу короновірусної хвороби є вакцинація. Отримати щеплення можна у центрах первинної медико-санітарної допомоги, консультативно-діагностичних центрах та центрах масової вакцинації у ТРЦ Gulliver, River Mall та «Універмаг «Україна». Крім того, на базі комунальних закладів охорони здоров’я функціонують мобільні бригади, які за заявками можуть виїжджати на вакцинацію організованих колективів.

В Україні людям від 18 років доступні наступні вакцини: Comirnaty/Pfizer; CoronaVac/Sinovac; AstraZeneca (Covishield/SKBio). Можливо використовувати змішані схеми вакцинації. Передбачена також вакцинація дітей від 12 років вакциною Comirnaty/Pfizer. Найближчим часом буде впроваджено вакцинацію дітей віком від 5 до 11 років.