Представники NVIDIA повідомили, що уряд США заборонив їм експортувати в Китай (включаючи Гонконг) деякі high-end чипи. Про це сповіщає Reuters.

Ідеться про топові GPU NVIDIA A100 та H100 з тензорними ядрами, які використовуються в дата-центрах для аналізу даних, розпізнавання образів, штучного інтелекту та високопродуктивних обчислень.

Уряд США заборонив NVIDIA продавати деякі чипи в Китаї

Уряд США побоюється, що Китай буде використовувати ці GPU у військових розробках, що більш ніж імовірно, і намагається обмежити військовий потенціал КНР на фоні нещодавньої ескалації.

Відразу після оголошення акції NVIDIA впали на 6,6%, а услід за ними й акції AMD на 3,7%. Начебто AMD теж отримала заборону на експорт аналогічних серверних чипів AMD MI250. Взагалі-то з грудня минулого року акції обох виробників графічних чипів подешевшали майже вдвічі.

Уряд США заборонив NVIDIA продавати деякі чипи в Китаї

Міністерство торгівлі США прокоментувала заборону розпливчасто: «Хоча на цей час ми не в змозі окреслити конкретні зміни в політиці, ми використовуємо комплексний підхід до здійснення додаткових заходів щодо технологій, кінцевого використання та кінцевих користувачів [таких продуктів] для захисту національної безпеки США та інтересів зовнішньої політики».

Представники КНР були більш конкретними. Міністерство закордонних справ Китаю звинуватило США у спробі запровадити «технологічну блокаду» Китаю, тоді як міністерство торгівлі Китаю заявило, що такі дії підірвуть стабільність глобальних ланцюгів поставок.

NVIDIA планує записати $400 млн збитків, тому що, на думку аналітиків Bernstein, на Китай припадає до 10% продажів чипів NVIDIA для дата-центрів.

Нагадаємо, NVIDIA продовжує працювати в Росії й схоже зовсім не збирається припиняти підтримку країни-терориста.