Компанія Baykar оприлюднила фотографії другого прототипу реактивного надзвукового малопомітного палубного БПЛА нового покоління Bayraktar Kızılelma. Прототип готовий до наземних випробувань і націлений на перший політ на початку 2023 року.

Нагадаємо, реактивний БПЛА Baykar Bayraktar Kızılelma це важкий ударний БПЛА, який за більшістю характеристик відповідає американському General Atomics MQ-9 Reaper, а по швидкості набагато перевершує останній. Бойові задачі нового БПЛА: придушення ППО противника, ракетні атаки, вогнева підтримка з повітря, стратегічні атаки.

На папері новий апарат був представлений лише 4 серпня 2021 р., а вже за рік Bayraktar Kızılelma дістався до стадії прототипу. Це дійсно дуже вражаючий темп.

Але це не всі новини щодо продуктів компанії Baykar. Два дні тому акаунт Baykar повідомив, що дрони Bayraktar TB2 налітали вже 500 000 годин. І здається вклад українських Bayraktar TB2 у цю цифру дуже і дуже вагомий.

Крім того, 24 серпня 2022 р. Baykar передала ВПС Туреччини чергову партію з 3 важких БПЛА Bayraktar Akıncı. Нагадаємо, ударні дрони Bayraktar Akıncı використовують українські турбовальні двороторні двигуни АІ-450Т від «Івченко-Прогрес».

Ну і на останок. В інтерв’ю BBC Україна брати Байрактар в черговий раз наголосили, що не продаватимуть свою БПЛА Росії не за які гроші.

«Гроші не є для нас пріоритетом. Гроші та матеріальні ресурси ніколи не були метою у нашому бізнесі, – запевняє Халук Байрактар. – З Україною наша дружба та співпраця тривають вже багато років. Тому скільки б грошей нам не пропонували, чесно кажучи, не може бути й мови про те, щоб у цій ситуації передати їм їх (Москві дрони. – Ред.). У цей період вся наша підтримка повністю на боці України, оскільки у нас дуже міцний зв’язок, і Україна зазнає дуже несправедливої, агресивної та необґрунтованої атаки. Ніщо не затьмарить нашої співпраці з Україною, незалежно від того, яку суму буде запропоновано, наша позиція з цього приводу зрозуміла».

Характеристики Bayraktar Kızılelma
Вантажопідйомність – 1500 кг
Максимальна злітна вага – 6000 кг
Силова установка – 1 × АІ-25ТЛТ або АІ-322Ф чи TEI TF-6000
Максимальна швидкість – 900 км/год
Крейсерська швидкість – 740 км/год
Бойова дальність – 930 км
Витримка – 5 годин
Стеля – 12 000 м
Робоча висота – 10 668 м