Конфіденційності при обміні повідомленнями можна досягти навіть без встановлення спеціальних додатків. Якщо багато чатів з родичами та друзями або робочі чати знаходяться у Facebook Messenger, переносити їх кудись не обов’язково. Щоб убезпечити дані, можна ввімкнути наскрізне шифрування (E2EE).
Наскрізне шифрування означає, що ніхто, навіть компанія Meta, не зможе прочитати повідомлення. Обліковому запису з кожної сторони чату привласнюють спеціальний ключ, тож лише акаунт із цим ключем може розшифрувати повідомлення. Зараз наскрізне шифрування доступне опціонально у Messenger.
Meta анонсувала, що хоче зробити його ввімкненим за замовчуванням, однак поки цього не сталось, можна ввімкнути його за кілька кроків.
Як увімкнути наскрізне шифрування у новому чаті
- У додатку Messenger вибрати «Чати» у нижньому меню
- Натиснути піктограму ручки у правому верхньому куті
- Увімкнути значок замка у правому верхньому куті
- Вибрати людину, з якою треба поспілкуватися.
Як увімкнути наскрізне шифрування в існуючому чаті
- У чаті натиснути піктограму інформації у правому верхньому куті
- Вибрати «Перейти до секретної розмови»
Також тут можна увімкнути режим зникаючих повідомлень, налаштувавши час, коли вони мають видалятися після перегляду.
Зауважте, що деякі акаунти, наприклад, компаній і публічних діячів, не можуть користуватися наскрізним шифруванням. Також налаштування зашифрованої розмови стосуються тільки конкретних пристроїв. Якщо перейти у свій акаунт на іншому пристрої та продовжити розмову там – наскрізне шифрування потрібно буде ввімкнути наново.