За останні 60 років площа лісів у світі скоротилась на 81,7 мільйона гектарів. Якщо у 1960 році на одного жителя Землі припадало 1,4 га лісу, то вже у 2019 – не більше 0,5 га. Таким чином площа лісу на душу населення зменшилась більше, ніж на 60%. 

Ліси здебільшого зникали у тропіках на території країн з низьким рівнем доходу. У більш заможних країнах поза тропіками їх площа навпаки зростала. Хоча втрата лісів стає притаманною менш розвиненим країнам, за словами дослідників, роль розвинених країн у цій втраті також потрібно дослідити. 

Зменшення площі лісу на душу населення залежить також від збільшення людей на планеті. Проте саме зникнення лісів на певних територіях позначиться на житті 1,6 мільярда їх мешканців і загрожує майбутньому різноманіття. 

«Безперервна втрата та деградація лісів впливає на цілісність лісових екосистем, зменшуючи їх здатність створювати й надавати основні послуги та підтримувати біорізноманіття. Це також впливає на життя щонайменше 1,6 мільярда людей у ​​всьому світі, які потребують лісів для різних цілей», – говорять дослідники. 

Науковці пояснюють, що моніторинг лісів у світі є невіддільною частиною глобальних екологічних і соціальних ініціатив. Щоб досягти цілей, які ставлять ці ініціативи, потрібно зберігати залишки лісів та відновлювати лісові ландшафти там, де вони постраждали.