В Україні розширюють мережу моніторингу якості повітря ЛУН Місто AIR. Зараз організатори хочуть долучити до неї Ужгород, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький та Чернівці. У цих містах шукають тестувальників, які допоможуть перевіряти якість повітря. 

Долучитися можна, запропонувавши встановити у себе станцію, що вимірює рівень забруднення, вологість і температуру повітря. Бажаючі встановити станцію мають заповнити заявку за посиланням

«Станції даємо безкоштовно у довгострокове тестування. Обовʼязковою є цікавість до якості повітря та любов до нових гаджетів», – зазначає Анна Денисенко, кураторка ЛУН Місто. 

ЛУН Місто AIR – ініціатива компанії ЛУН, яка має на меті відслідковувати чистоту повітря у великих містах України. Наразі її станції вже працюють у Києві, Львові та Одесі. Якість повітря у цих містах можна дізнатися на карті

Кожна станція має два сенсори. Один з них вимірює рівень забруднення, а інший – температуру, вологість і тиск. Станції збирають і передають інформацію в режимі реального часу. Отримані дані конвертують за шкалою AQI, щоб якість повітря можна було оцінити за допомогою міжнародного індексу. Що більше значення AQI, то вищий рівень забруднення і гірший його вплив на здоров’я. 

Станції вимірювання якості повітря не продаються – їх створюють поштучно, збираючи та тестуючи вручну. Долучитися до програми можна тільки через заявку.