Невідомі хакери заявляють, що зламали базу даних шанхайської поліції та викрали дані про мільярд мешканців Китаю. Експерти галузі вважають витік найбільшим порушенням кібербезпеки в історії країни. Про це повідомляє Bloomberg.

За твердженням зловмисників, у їхніх руках опинилося понад 23 терабайти даних – у тому числі імена людей, адреси, місця народження, ідентифікаційні номери, номери телефонів та кримінальні справи. Усе це хакери планують продати за 10 біткоїнів вартістю близько $200 000.

Масштаб витоку збурив відповідальних за безпеку в Китаї, викликавши припущення щодо правдивості заяви та як витік узагалі міг статися. Чжао Чанпен, засновник і головний директор криптовалютної біржі Binance, повідомив у понеділок, що компанія виявила витік даних мільярда осіб «з однієї з країн Азії». Зараз на платформі посилили перевірку користувачів, чиї дані могли потрапити до зловмисників.    

Незрозуміло, як цього разу хакери змогли отримати доступ до серверів поліції Шанхая. Одна популярна теорія експертів з кібербезпеки пояснює це тим, що у злом був залучений сторонній партнер Китаю з хмарної інфраструктури. До таких належать, наприклад, Alibaba Group Holding Ltd., Tencent Holdings Ltd. та Huawei Technologies Co.

Влада Шанхаю публічно не відреагувала на подію. Представники міської поліції та Управління з питань кіберпростору Китаю також не надали коментарів. 

США та інші країни неодноразово вказували на Китай як на один з найбільших осередків кіберзлочинності. Однак такі події рідко ставали відомими через відсутність прозорої звітності.