Компанія «Нова пошта» повідомила про розширення послуги відправки посилок з поштоматів, яка лише нещодавно стартувала у Києві в тестовому режимі. Відтепер скористатися можливістю відправки посилок з поштоматів можна також у Львові, Одесі, Дніпрі та Полтаві, а з 18 липня – у Вінниці.

До 31 серпня діє акція на варість відправки з поштомату. Вона залежить від того, хто сплачує за доставку посилки: якщо відправник – 35 грн, а якщо отримувач – 50 гривень. Відправка документів через поштомат та відділення має фіксований тариф 45 гривень, до якого вже входить конверт.

Відправляти із поштомата можна по всій країні: в інший поштомат, відділення або на адресу отримувача.

Як відправити посилки із поштомату:

  • Оновити мобільний застосунок «Нової пошти», щоб у розділі «Створити Посилку» з’явився додатковий підпункт місця відправки – поштомат;
  • Створити самостійно електронну накладну для посилки у додатку;
  • Самостійно вдома спакувати відправлення;
  • Підійти до поштомату із посилкою, відкрити створену накладну та натиснути «Відкрити комірку»;
  • Покласти у комірку запаковане відправлення без маркування;
  • Підтвердити завантаження у мобільному додатку;
  • Закрити комірку.

Після того, як клієнт підтвердив завантаження посилки в поштомат, диспетчер автоматично отримує повідомлення про надходження нової посилки і направляє виклик кур’єру для забору відправлення.

Щойно кур’єр відкриє комірку, то перевірить належність пакування, а потім роздрукує через спеціальний мобільний пристрій маркування і наклеїть його на посилку. Далі він відвозить її до сортувального депо, де відбувається подальший розподіл за регіоном та місцем призначення.

Кур’єр приїжджає до поштомату кілька разів на день до 18:00. Якщо протягом доби після створення електронної накладної клієнт не покладе посилку в поштомат – система автоматично анулює електронну накладну.

У випадку, коли усі комірки обраного поштомата на момент створення накладної зайняті, то ви можете обрати інший найближчий поштомат із вільними комірками.

Що можна відправляти?

Нагадаємо,  що  через  поштомат  можна відправляти  та отримувати будь-які посилки вагою до 20 кг, які містять книги, документи, взуття, іграшки, посуд, косметику, одяг, дрібну побутову техніку.

Нова пошта не обмежує кількість відправлень через поштомат за один раз, але є чітке правило — в одну комірку можна покласти лише одне відправлення.

Заборонено для відправлення: гроші, цінні папери, зброя, тварини, комахи, харчові продукти, лікарські засоби та інші відправлення з терміном придатності до 5 діб та ті, що вимагають певного температурного режиму, відправлення брудні або з сильним запахом, наркотики та інші речі, заборонені чинним законодавством України.