Компанія Apple розпочала щорічну конференцію для розробників з ряду гучних анонсів. Зокрема, була представлена нова операційна система macOS Ventura.

Одним з головних нововведень системи є інструмент Stage Manager. Це новий варіант реалізації багатозадачності від Apple. Stage Manager можна активувати у Центрі керування. Після чого він автоматично організує всі ваші відкриті застосунки. По центру екрана буде розташовуватись основний додаток, з яким ви працюєте, а у меню зліва — всі інші запущені застосунки.

Натиснувши на один із додатків зліва, він змінить на екрані активний застосунок. Інструмент працює по схожому принципу багатозадачності на смартфонах – тільки в Stage Center для паралельно запущених додатків виділили окреме місце на екрані.

Користувач може розміщати декілька застосунків поруч, створюючи певні робочі зони. Вони будуть згортатись, коли ви оберете інший додаток і розгортатись в такому ж вигляді, як ви їх налаштували. Натиснувши на вільне місце на екрані, ви згорнете усі застосунки й отримаєте доступ до робочого столу. Таким чином ви можете, наприклад, обрати який-небудь файл і перетягнути його до одного зі згорнутих додатків.

Spotlight тепер може запускати таймер, активувати режим Focus, шукати зображення у вашій фотогалереї, а також знаходити текст на них. Окрім того, ви будете отримувати більше інформації про ваших улюблених музичних виконавців та фільми. В застосунку Пошта покращили пошук, додали нагадування, можливість скасовувати відправлення листа і планувати відправлення листів.

Safari в macOS Ventura пропонує позбавитись звичних паролів. Натомість використовувати Passkeys. Це більш зручний і простий спосіб авторизації за допомогою TouchID чи FaceID. Passkeys є більш безпечними, ніж звичайні паролі й навіть двофакторна аутентифікація. Також вони захищені від фішингових атак і витоків даних. Інформація зберігається в iCloud Keychain. Працюють Passkeys не тільки на пристроях Apple. Окрім того, розробники попрацювали над швидкодією Safari та його енергоефективністю. А також додали можливість ділитися групами вкладок з іншими користувачами.

Messages дозволяє скасовувати відправлення повідомлень, редагувати надіслані повідомлення і відмічати чати, як непрочитані. А у звʼязці з функцією SharePlay стає зручним інструментом для спільної роботи або відпочинку.

FaceTime отримав підтримку функції Handoff, тож тепер можна переадресовувати відеодзвінки на інші девайси – з iPhone на Mac, з Mac на iPad, з iPad на iPhone і т.п. Проте куди цікавіше те, що ви тепер зможете використовувати iPhone як вебкамеру. Достатньо піднести iPhone ближче до Mac, після чого останній автоматично обере камеру смартфона, як джерело зображення. Не потрібно навіть нічого обирати в налаштуваннях – все відбувається автоматично.

Користувачу будуть доступні такі функції, як Center Stage (використовує ультраширококутну камеру, щоб тримати вас у центрі кадру), Studio Light (застосовує ефекти, щоб покращити картинку, наче ви використовуєте додаткове освітлення), Portrait Mode (розмиває задній фон), а також Desk View (демонструє одночасно ваше обличчя і ваш робочий стіл).

macOS Ventura – що нового показала Apple

Звісно, Apple потурбувалася про користувачів, тому пізніше в цьому році в продаж надійдуть кріплення для iPhone, щоб можна було зручніше їх використовувати як вебкамери. Вартість аксесуарів поки не уточнюють.

Системні налаштування в macOS Ventura переосмислили — тепер вони нагадують такі в iPhone та iPad. Також оновили Game Center й впровадили ще купу трохи менших нововведень.

macOS Ventura – що нового показала Apple

macOS Ventura отримають наступні пристрої:

  • iMac 2017 і новіше
  • iMac Pro 2017 і новіше
  • MacBook Air 2018 і новіше
  • MacBook Pro 2017 і новіше
  • Mac Pro 2019 і новіше
  • Mac mini 2018 і новіше
  • MacBook 2017 і новіше

Бета-версія операційної системи для розробників вже доступна. Реліз публічної бета-версії запланований на липень, а стабільну версію macOS Ventura користувачі отримають восени.