Велика кількіÑÑ‚ÑŒ оÑтанніх чуток казала про Ð¾Ð½Ð¾Ð²Ð»ÐµÐ½Ð½Ñ MacBook Air. І це ÑталоÑÑ. Ðайменший лептоп від Apple тепер отримав більше від актуальних моделей MacBook Pro Ñ– краще доповнює родину ноутбуків компанії.

Зовнішні зміни будуть помітні в першу чергу поÑвою вирізу в диÑплеї Ð´Ð»Ñ ÐºÐ°Ð¼ÐµÑ€Ð¸. Ðле Ñ” й інші зміни, здебільшого на топкейÑÑ– — «ніжки» на нижній кришці нового Air тепер повторюють форму таких у моделей Pro.

Apple представила новий MacBook Air: оновлено дизайн, дисплей, процесор M2 та інше. MacBook Pro 13 також отримав оновлення до M2

Ð¢Ð¾Ð¿ÐºÐµÐ¹Ñ Ñ‚Ñ€Ð¾Ñ…Ð¸ оновив форму. Він більше не змінює товщину від ÐºÑ€Ñ–Ð¿Ð»ÐµÐ½Ð½Ñ Ð´Ð¸ÑÐ¿Ð»ÐµÑ Ð´Ð¾ протилежного боку. Клавіатура має більші верхні клавіші, Ñк у Pro (зі збереженнÑм Touch ID та трекпаду з Force Touch). Ðле найкращим апдейтом Ñтало Ð¿Ð¾Ð²ÐµÑ€Ð½ÐµÐ½Ð½Ñ Ñ„Ñ–Ñ€Ð¼Ð¾Ð²Ð¾Ð³Ð¾ магнітного порту Ð´Ð»Ñ Ð·Ð°Ñ€ÑÐ´Ð¶Ð°Ð½Ð½Ñ â€” MagSafe. ПорÑд із ним Ñ” два вільні порти Thunderbolt 3/USB 4, а з іншого боку окремий роз’єм Ð´Ð»Ñ Ð½Ð°Ð²ÑƒÑˆÐ½Ð¸ÐºÑ–Ð².

Ð’Ñе це поміÑтили в ÐºÐ¾Ñ€Ð¿ÑƒÑ Ñ€Ð¾Ð·Ð¼Ñ–Ñ€Ð¾Ð¼ 304,1×215×11,3 мм, а його вага Ñкладає 1,24 кг. Ðовий Air ще має чотири варіанти кольорів корпуÑу — вже звичні Space Gray та Silver, а також нові Midnight та Starlight.

ДиÑплей Liquid Retina цього разу має роздільну здатніÑÑ‚ÑŒ 2560×1664 пікÑелі (224 ppi) на 13,6 дюйма. Це вÑе ще диÑплей з IPS-матрицею, підтримкою True Tone та охопленнÑм колірного проÑтору P3. Окрім вирізу, диÑплей також отримав Ð·Ð°ÐºÑ€ÑƒÐ³Ð»ÐµÐ½Ð½Ñ ÐºÑƒÑ‚Ñ–Ð². Приємним доповненнÑм до цього Ñтало Ð·Ð±Ñ–Ð»ÑŒÑˆÐµÐ½Ð½Ñ Ð¼Ð°ÐºÑимального Ñ€Ñ–Ð²Ð½Ñ Ð¿Ñ–Ð´ÑÐ²Ñ–Ñ‡ÑƒÐ²Ð°Ð½Ð½Ñ Ð´Ð¾ 500 кд/м². (Ðа жаль, про виÑоку чаÑтоту Ð¾Ð½Ð¾Ð²Ð»ÐµÐ½Ð½Ñ Ð·Ð¾Ð±Ñ€Ð°Ð¶ÐµÐ½Ð½Ñ Ð½Ð°Ð²Ñ–Ñ‚ÑŒ не згадали.)

Apple представила новий MacBook Air: оновлено дизайн, дисплей, процесор M2 та інше. MacBook Pro 13 також отримав оновлення до M2

ÐžÐ½Ð¾Ð²Ð»ÐµÐ½Ð½Ñ Ð·Ð²ÑƒÐºÑƒ має ÑиÑтему з трьох мікрофонів Ð´Ð»Ñ Ð¿ÐµÑ€ÐµÐ´Ð°Ñ‡Ñ– голоÑу влаÑника під Ñ‡Ð°Ñ Ñ€Ð¾Ð·Ð¼Ð¾Ð², а з ними й чотирьох динаміків, Ñкі будуть відтворювати звуки, ще й з підтримкою технологій Spatial Audio та Dolby Atmos. Вебкамера, до речі, збільшила роздільну здатніÑÑ‚ÑŒ до 1080p та обіцÑÑ” краще опрацьовувати зображеннÑ.

Apple представила новий MacBook Air: оновлено дизайн, дисплей, процесор M2 та інше. MacBook Pro 13 також отримав оновлення до M2

Ðайбільшим оновленнÑм вÑередині вÑе ж Ñ” новий процеÑор Apple M2. Його розроблено з оглÑдом на не проÑто Ð·Ð±Ñ–Ð»ÑŒÑˆÐµÐ½Ð½Ñ Ð¿Ð¾Ñ‚ÑƒÐ¶Ð½Ð¾ÑÑ‚Ñ–, а й енергоефективніÑÑ‚ÑŒ. Побудований по технології 5-нанометрового техпроцеÑу, Ðœ2 має 20 мільÑрдів транзиÑторів, що на 25% більше за попередника. Ðові процеÑори мають 8 оÑновних Ñдер (4 Ð´Ð»Ñ Ð¿Ð¾Ñ‚ÑƒÐ¶Ð½Ð¸Ñ… задач, та ще 4 «Ñлабші» Ñдра), 8- або 10-Ñдерну графіку та 16-Ñдерний Neural engine. ВÑе це з паÑивним охолодженнÑм Ñ– працюватиме макÑимально тихо.

Apple представила новий MacBook Air: оновлено дизайн, дисплей, процесор M2 та інше. MacBook Pro 13 також отримав оновлення до M2

Такі процеÑори збільшили макÑимальну кількіÑÑ‚ÑŒ оперативної пам’ÑÑ‚Ñ– до 24 ГБ та мають пропуÑкну здатніÑÑ‚ÑŒ до 100 ГБ/Ñ. Ð’ Apple кажуть про Ð·Ð±Ñ–Ð»ÑŒÑˆÐµÐ½Ð½Ñ Ð¿Ð¾Ñ‚ÑƒÐ¶Ð½Ð¾ÑÑ‚Ñ– у порівнÑнні з M1 на 18%, а графіки — до 35%. Базова модель міÑтить 8 ГБ оперативної пам’ÑÑ‚Ñ– та накопичувач з 256 ГБ. Збільшити Ñ—Ñ… можна до 24 ГБ та 2 ТБ відповідно. Ð’ÑÑ– комплектації мають підтримку Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.0.

Батареї міÑткіÑÑ‚ÑŽ 52,6 Вт•год має виÑтачити на 18 годин Ð²Ñ–Ð´Ñ‚Ð²Ð¾Ñ€ÐµÐ½Ð½Ñ Ð²Ñ–Ð´ÐµÐ¾ через заÑтоÑунок Apple TV або на 15 годин роботи в браузері. І тут Ñ” цікавий момент з блоками живленнÑ: базова модель з 8-Ñдерною графікою має в комплекті 30-ватний блок, а з 10-Ñдерною — 35-ватний, ще й з двома портами. Тобто таким можна одночаÑно зарÑджати ще й, наприклад, iPhone чи Apple Watch. Рз 67-ватним блоком Ð¶Ð¸Ð²Ð»ÐµÐ½Ð½Ñ Ð»ÐµÐ¿Ñ‚Ð¾Ð¿ буде підтримувати швидкіÑне зарÑджаннÑ.

Ðа жаль, зміни підвищили вартіÑÑ‚ÑŒ лептопа. Тепер базова модель обійдетьÑÑ Ñƒ $1199, а з 10-Ñдерною графікою та макÑимумом пам’ÑÑ‚Ñ– цінник підвищитьÑÑ Ð´Ð¾ $2499. Ðовинки надійдуть у продаж вже наÑтупного міÑÑцÑ. 

Рз ними будуть доÑтупні ще й оновлені 13-дюймові MacBook Pro, Ñким також діÑталиÑÑ Ð¿Ñ€Ð¾Ñ†ÐµÑори M2. Ціна такої моделі, в залежноÑÑ‚Ñ– від міÑткоÑÑ‚Ñ– оперативної пам’ÑÑ‚Ñ–, накопичувача та кількоÑÑ‚Ñ– графічних Ñдер, Ñтановитиме від $1299 до тих Ñамих $2499.