IKEA це не тільки меблі й аксесуари, але й пристрої розумного будинку. За останні роки компанія створила екосистему, до якої входять лампи, аудіоколонки, розетки та навіть розумні жалюзі. Взаємодія між користувачем і гаджетами відбувається за допомогою смартхабу TRÅDFRI, який сумісний з Apple HomeKit, Google Assistant і Amazon Alexa.

Тепер же IKEA презентувала нове покоління смартхабу, яке отримало підтримку Matter – нового стандарту розумного будинку, який розробили Google, Apple, Amazon, Samsung та ряд інших компаній. Matter має суттєво спростити життя користувачів, адже вони будуть впевнені у тому, що їх нові смартпристрої сумісні з їх розумним будинком і зможуть швидко і легко їх приєднати. Звісно, як тільки більшість виробників інтегрує Matter до своїх продуктів. Наразі запуск Matter запланований на осінь 2022 року.

IKEA презентувала смартхаб для пристроїв розумного будинку з підтримкою протоколу Matter

IKEA заявляє, що підключення гаджетів до нового смартхабу DIRIGERA Matter буде “значно простішим”, у порівнянні з нинішнім хабом TRÅDFRI. Окрім того, компанія переробить застосунок Home. Вона зробить його більш зручним і зрозумілим для користувача, щоб більша кількість людей могла створити власний розумний будинок.

IKEA презентувала смартхаб для пристроїв розумного будинку з підтримкою протоколу Matter

Поточний додаток та смартхаб TRÅDFRI продовжуватимуть працювати. DIRIGERA, своєю чергою, буде сумісним з усіма наявними пристроями розумного дому IKEA. Компанія планує реліз новинки у жовтні цього року.