Сальвадор став першою країною, яка визнала Bitcoin своєю офіційною валютою. Країна купувала його від вересня, а також планувала створити хаб для майнінгу на основі вулканічної енергії та випустити першу суверенну облігацію, пов’язану з Bitcoin. 

Однак зараз, через обвал криптовалют протягом останніх двох тижнів, вартість державних активів Сальвадору зменшилась на третину. Окрім цього країна має й інші проблеми – глобальні витрати Сальвадора на позики зростають, а вже скоро країна мусить погасити великий борг. Однак падіння криптовалюти закрило кілька можливостей вийти з кризи, в тому числі завдяки Bitcoin-облігаціям, які зараз відклали. 

«Проблеми уряду не виникли через Bitcoin, однак через біткоїн вони погіршились. Bitcoin перестав бути рішенням, а став частиною проблеми», – наголосив Рікардо Кастанеда, старший економіст Центральноамериканського інституту фіскальних досліджень, який спеціалізується на Сальвадорі. 

Bitcoin упав на 45% з моменту прийняття його Сальвадором за офіційну валюту, і на 26% від свого максимуму у травні, оскільки криптовалютні активи використали в умовах ризикованого інвестиційного середовища.