Останні декілька років AMD та NVIDIA представляли нові відеокарти з рекомендованими цінами, які, м’яко кажучи, не відповідали реальності. Анонсуючи нові моделі середнього рівня, компанії використовували цінники в $400-500, які майже подвоювалися, коли відеокарти потрапляли в магазини. Їхню вартість підштовхував високий попит на фоні обмеженої пропозиції через нестачу чипів. Проте принаймні AMD вирішила піти іншим шляхом та представила відеокарти Radeon RX 6950 XT, 6750 XT та 6650 XT, ціни на які сформовані на основі ринку, тобто вони ближчі до реальності, ніж фантастичні “рекомендовані ціни”.

AMD представила відеокарти Radeon RX 6950 XT, 6750 XT та 6650 XT: рекомендовані ціни повернулися в реальність

Таким чином, вартість AMD Radeon RX 6950 XT встановлена на рівні $1099, Radeon 6750 XT – $549, а молодша версія Radeon 6650 XT має обійтися в $399. Враховуючи, що відеокарти AMD майже повернулися до нормальних цін загалом, це означає, що вартість новинок в магазинах в цілому має відповідати заявленій. Це добре, адже ціна — це, безумовно, найцікавіше в картах, про які сьогодні оголосила AMD.

Архітектура наступного покоління AMD RDNA 3 все ще в розробці, тому нові RX 6950 XT, 6750 XT і 6650 XT насправді не можна назвати повністю новими, як можна припустити з цифри 50 у їхній назві. Насправді це прямі удосконалення моделей RX 6900 XT, 6700 XT і 6600 XT з буквально таким же чипом, тільки з новою прошивкою для збільшення тактової частоти та швидшою пам’яттю.

AMD представила відеокарти Radeon RX 6950 XT, 6750 XT та 6650 XT: рекомендовані ціни повернулися в реальність

І хоча підвищення продуктивності є приємною новиною, воно не буде великим: кожна з представлених новинок пропонує швидкодію всього на 5–6% більше, ніж попередня версія. У деяких іграх різниця може становити всього 1 кадр в секунду, згідно з даними самої AMD. В інших, які працюють з особливо високою частотою кадрів, можна буде побачити приріст 10 кадрів в секунду або більше. Крім того, підвищення тактової частоти не відбулося без наслідків: карти мають на 20–35 Вт вищий TDP, ніж оригінальні, теоретично вони споживають більше енергії та виробляють більше тепла.

AMD не намагається цього приховати. «Це не будуть серйозні покращення», – повідомили в компанії журналістам. «Фізично нічого не змінилося».

Натомість компанія намагається вказати, наскільки більше продуктивності за долар і продуктивності на ват покупець може отримати в порівнянні з NVIDIA

Ось діаграми, які надає AMD:

Якщо ви покупці зможуть придбати нові відеокарти за названими цінами, це виглядає досить райдужно для AMD — принаймні для тих геймерів, які не чекають на графічні процесори наступного покоління чи на зниження цін з часом.

AMD каже, що всі представлені відеокарти надійдуть у продаж на основних ринках відсьогодні з еталонними версіями кулерів для моделей RX 6950 XT і RX 6750 XT, доступних від таких виробників, як ASRock, ASUS, Biostar, Gigabyte, MSI, PowerColor, Sapphire, XFX і Yeston.