Yuga Labs, творець популярної NFT колекції Bored Apes Yacht Club, організували продаж віртуальної землі, пов’язаної з її довгоочікуваним проєктом метавсесвіту Otherside, зібравши близько $320 мільйонів у найбільшій пропозиції такого роду, пише Bloomberg. Попит був настільки сильним, що активність інвесторів викликала порушення роботи та підвищення комісії по всьому блокчейну Ethereum.

Власники криптовалюти ApeCoin, які підтвердили свою особу, купували документи на 55 000 ділянок віртуальної землі в Otherside, майбутній грі у метавсесвіті проєкту. Очікування сильного інтересу підштовхнуло ціну ApeCoin на початку цього тижня напередодні продажу «земельних ділянок» – NFT на основі Ethereum під назвою Otherdeeds.

Кожна ділянка коштувала покупцеві близько $5800, виходячи з ціни ApeCoin в $19 на суботу, плюс транзакційні витрати або «комісію за газ» в Ethereum, яка різко зросла після того, як почалися продажі, оскільки придбання «землі» викликало великий попит.

«Віртуальний продаж землі Yuga Labs викликав один із найвищих стрибків комісії за транзакції на Ethereum», — сказав Джейсон Ву, засновник протоколу децентралізованого кредитування DeFiner. «Я бачив, що інші запуски NFT спричиняють високі комісії, але це, безумовно, була одна з найвищих», — сказав Ву.

Виготовлення токена або здійснення транзакції в Ethereum вимагає від розробників токенів або трейдерів сплачувати комісію тим, хто замовляє транзакції в мережі. Комісія за транзакції зростає, коли мережа стає перевантаженою, оскільки для визначення пріоритету транзакції потрібно більше комісії.

Відповідно до облікового запису Otherside у Twitter, ApeCoins, зібрані під час продажу, будуть заблоковані, тобто їх не можна буде продати, що зменшить кількість монет в обігу на один рік. Представник Yuga Labs у п’ятницю відмовився повідомити, кому підуть зібрані гроші або чи планують великі власники ApeCoin, включаючи Andreessen Horowitz, Animoca Brands та інші, брати участь у продажу віртуальної землі.

Окрім 55 000 Otherdeed, проданих у суботу, ще 45 000 мали бути доступними для власників Bored Ape Yacht Club та Mutant Ape NFT, а також Yuga Labs та інших розробників проєкт, а ще 100 000, як очікується, будуть передані пізніше певним власникам Otherdeed.