Ще не початку вторгнення російських військ в Україну міністр цифрової трансформації Михайло Федоров звернувся до Ілона Маска в Твіттері з проханням допомоги з покриттям країни зв’язком від Starlink. Реакція була швидкою: наступного ж дня ми мали покриття, а вже за тиждень компанія надала першу партію з 500 станцій.

Ці термінали використовуються Збройними силами України та підтримують інфраструктурні об’єкти, допомагаючи зберегти зв’язок у тих ситуаціях, коли інші варіанти недоступні. І це вже понад 10 тисяч станцій. 

Сьогодні Михайло Федоров повідомив, що Starlink вже працює над відкриттям представництва в Україні. Також міністр запевняє, що Уряд зробить усе можливе, щоб пришвидшити цей процес:

Starlink буде в Україні!

На самому початку війни я звернувся до Ілона Маска з проханням надати Україні Starlink. Вже наступного дня ми отримали від нього позитивну відповідь, а ще за тиждень — перші 500 станцій Starlink з безкоштовною прошивкою під Україну були на нашому складі.

Сьогодні понад 10 тисяч станцій допомагають ЗСУ бути на зв’язку та реалізовувати спеціальні операції, підтримують роботу критичних енергетичних та телекомунікаційних об’єктів, закладів охорони здоров’я та навіть посівну кампанію, а також повертають до життя деокуповані території. Зараз Україну вже майже неможливо представити без сучасної технології Starlink. І ця технологія стане ще доступнішою для українців. 

Адже сьогодні ми отримали чергову позитивну новину — Starlink розпочав роботу над відкриттям представництва в Україні! 

Зі свого боку я надав доручення відповідним органам, щоб необхідні процедури з атестації, вимірювань та надання частот відбулися якнайшвидше. Буду детально інформувати вас про перебіг цих робіт.