12 квітня 2022 р. Укрпошта презентувала та ввела в обіг перші в умовах воєнного стану поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді …!». Ця фраза – відповідь українських прикордонників, захисників острова Зміїний, російському кораблю на пропозицію здатися в день вторгнення військ рф в Україну 24 лютого 2022 р. стала символом мужності та незламного духу українського народу у боротьбі проти росії. На жаль, для офіційної поштової продукції легендарну фразу цензурували.

У Києві спецпогашення штемпелем «Перший день» відбулося в Головпоштамті за участі генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського та самого автора цієї фрази, захисника Зміїного морського піхотинця Романа Грибова. Одночасно, погашеннями спеціальними штемпелями «Русскій воєнний корабль, іді …!» відбулося у всіх регіонах України.

Укрпошта ввела в обіг поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді …!»

Учасником церемонії спецпогашення у Львові став автор ескізу поштової марки й конверту «Перший день», переможець народного конкурсу на кращий ескіз до поштової марки кримчанин Борис Грох. Робота Бориса зібрала найбільшу кількість голосів – за неї проголосувало 8000 користувачів Facebook та Instagram. До 2014 року Борис мешкав в Євпаторії. Після окупації Криму був вимушений перебратися до Львова.

«Українська філателія під час війни є віддзеркаленням подій, які переживає наша держава і наш народ. Фраза, яка надихнула нас на створення поштової марки, вже стала символом незламності ЗСУ, добровольців, тероборони, всіх українців в боротьбі за свою землю та незалежність України. Впевнений, що листи з такою поштовою маркою будуть раді отримати і українці, і наші друзі з-за кордону. І сьогодні, в такий поштовий спосіб, ми ще раз нагадуємо окупантам, що їм слід негайно забратися з нашої землі та йти вслід за їх кораблем», – відзначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Укрпошта ввела в обіг поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді …!»

Поштова марка «Русскій воєнний корабль, іді …!» випущена Укрпоштою в двох номіналах – для оплати поштових відправлень по Україні (номінал F, еквівалент 23 грн) та для оплати відправлень, що прямують за кордон (номінал W, еквівалент $1,5 США). До марки тиражом 20 тис. примірників випущено відповідний конверт «Перший день».

Придбати поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді …!» можна у відділеннях Укрпошти та у філателістичному онлайн-магазині.

Наразі філателісти різних країн світу здається майже поклали онлайн-магазин Укрпошти, він працює дуже повільно.

Укрпошта ввела в обіг поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді …!»