Про відправку до України високошвидкісних ракет ППО міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес оголосив на зустрічі міністрів в Брюсселі. Про це пише BBC. Мова йде про британські ПЗРК Starstreak, що виробляє корпорація Thales Air Defence.

ПЗРК Starstreak був розроблений наприкінці 80-х – початку 90-х рр. минулого століття і прийнятий на озброєння у 1997 р. Особливість цього ПЗРК – висока швидкість ракети, понад 3 Маха, що дозволяє уражати високошвидкісні цілі, крім того, у ракети Starstreak відразу три вражаючих елементи, що підвищує шанс ураження. Ракета використовує напівавтоматичне наведення по лазеру (SACLOS), що унеможливлює протидію наведенню хибними цілями та генераторами перешкод.

Велика Британія надасть Збройним силам України ПЗРК Starstreak

Наразі виготовлено понад 7000 ПЗРК Starstreak у різних варіантах, у тому числі для використання на автоплатформах, гелікоптерах, кораблях ВМС, у наземних комплексах з трьох пускових контейнерів та інші.

ПЗРК Starstreak використовують армії Великої Британії, ПАР, Таїланду, Індонезії та Малайзії. Скільки саме комплексів і які саме варіанти будуть передані Україні, поки що не уточнюється.

ТТХ ПЗРК Starstreak
Довжина ракети: 1,39 м
Діаметр корпусу: 0,13 м
Розмах крила: 0,27 м
Маса ракети: 14 кг
Максимальна швидкість: ~3,5 M
Дальність дії: 300-7000 м
Час польоту: 8 с
Бойова частина: три вольфрамових субелементи, так звані «дротики», що мають осколочні БЧ
Маса субелемента: ~0,9 кг