За даними видання The Local, так звана “зона спокою” включатиме перші чотири округи міста та ще два острови на Сені, на яких розташовані собори Нотр-Дам та Сент-Шапель. Заборона є частиною ширшої програми покращення умов життя у місті напередодні Олімпійських ігор 2024 року.

Плани на заборону руху приватного автотранспорту в історичному центрі Парижа спочатку планувалися на 2022 рік, але були відкладені аж на два роки.

Ідея полягає не в тотальній забороні на приватний транспорт у зазначених районах, а спрямована проти так званого “наскрізного” трафіку. За підрахунками мерії він становить близько половини транспортних засобів на дорогах центру Парижа.

Plan Paris Centre 2024 Car Ban

Мерія заявляє, що водії служб доставляння, як і раніше, матимуть доступ до закритих районів. Щобільше, пересічні мешканці також зможуть приїжджати сюди на власному транспорті, щоб відвідати друзів, магазини чи театри.

Проте навіть у такому обмеженому вигляді заборона дозволить прибрати з вулиць понад 100 тисяч автомобілів щодня, стверджує видання Bloomberg.

Мерія також робить місто більш дружнім до велосипедистів, створивши понад 100 миль нових велосипедних доріжок у 2020 році, коли більшість городян знаходилися вдома на ізоляції через пандемію COVID-19. Водночас було заборонено рух автомобілів деякими магістралями вздовж Сени.