Після відкриття термінал в Одесі стане другим за потужністю сортувальним об’єктом компанії. Будівельні роботи в Одесі розпочалися в червні 2021 року. Термінал складатиметься з двох корпусів – поштового та вантажного, їхня загальна площа понад 26 тис. кв. метрів. На сьогодні триває активне будівництво.

«Термінал в Одесі – лише п’ята частина наших інвестицій в компанію в цьому році. Загалом у 2022 році ми плануємо вкласти безпрецедентні 5 млрд грн у розвиток Нової пошти – у термінальну інфраструктуру, мережу відділень та поштоматів, в інновації. Це у 1,5 рази більше, ніж минулого року. Ми віримо в нашу країну, віримо в її людей, тому продовжуємо розвивати свій бізнес і натхненно працювати», – сказав співвласник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк.

У березні 2022 р. на одеському терміналі розпочнеться монтаж автоматизованого обладнання. Це будуть дві основні автоматизовані лінії Vanderlande для сортування посилок від 2 до 30 кг та три лінії для сортування дрібних посилок виробництва української «Консорт». Крім того, на терміналі будуть встановлені телескопічні конвейери, які заїжджають безпосередньо у кузов автомобіля і допомагають автоматизувати процес вивантаження та завантаження. Всього на терміналі планується встановити 48 таких телескопів.

«Нова пошта» будує інноваційний термінал вартістю 1 млрд грн в Одесі

На вантажній частині терміналу планується використання 50 робовізків – роботів виробництва української SBR для переміщення вантажів.

Орієнтовно термінал в Одесі розпочне свою роботу вже у листопаді 2022 р. Він зможе обробляти до 40 тис. посилок на годину, що втричі перевищує швидкість діючого терміналу. На терміналі сортуватимуться посилки для Одеси та 65 населених пунктів Одеської області. Одеський термінал «Нової пошти» створить понад 700 нових робочих місць.