Цього року з бюджету Києва виділено 11 млн грн на початок оновлення системи оповіщення містян у випадку надзвичайної ситуації. Наразі у Києві працює аналогова модель оповіщення, яку збираються замінити на цифрову. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Минулого року міські спеціалісти розробили концепт та відповідний проєкт нової системи, яка не має аналогів в Україні. За приклад були взяті системи оповіщення, що працюють у містах Польщі, Нідерландів, Німеччини та США. На жаль, окрім загальних слів, про саму нову систему не було сказано майже нічого.

«В умовах ризику подальшої зовнішньої агресії та небезпеки зовнішнього конфлікту ми змушені діяти рішуче для захисту Києва та його мешканців. У першу чергу, мова йде про те, щоб усі ланки цивільного захисту міста працювали швидко і дієво. Система оповіщення – гарантія чіткої координації дій у випадку надзвичайної події з урахуванням масштабу та причини. На жаль, деякі елементи системи оповіщення, попри їхній робочий стан, не модернізувались десятки років. Нова система оповіщення включатиме ширший перелік каналів комунікації, можливість диференційованих сигналів для різних територій та груп населення, залежно від загрози», – зазначає Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА також зауважив, що зараз оновлюються інструкції для різних груп та категорій щодо порядку дій у разі надзвичайної ситуації та інструкції для населення: на які канали комунікації звертати увагу й які дії вчиняти після сигналу тривоги. Також будуть оновлені інструкції для різних типів закладів та установ, враховуючи специфіку – медичні заклади, школи та дитячі садки, заклади соціального захисту тощо. Чому інструкції не були оновлені раніше, хоч ескалація на кордоні України йде вже більше місяця, пан Пантелеєв не сказав.

У Києві збираються оновити систему оповіщення, взявши за приклад системи країн Європи та США

Загалом на сьогодні до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ, які розташовані на об’єктах критичної інфраструктури і призначені для захисту працюючої зміни та майже 4500 споруд подвійного використання (355 підземних паркінгів, 256 підземних переходів та 47 заглиблених станцій Київського метрополітену, а також 3741 підвал та напівпідвал). Розташування укриттів можна побачити на мапі сайта КМДА.

Звертаємо увагу, що в мирний час споруди подвійного використання можуть використовуватись для господарської діяльності, а у разі виникнення надзвичайної ситуації балансоутримувачі та керівники закладів повинні відчинити двері та надати захист населенню.