Міністерство внутрішньої безпеки США докладно розповіло про поточну роботу свого Науково-технічного управління з вивчення можливості використання чотириногих роботів-собак на південному кордоні країни. Зокрема, міністерство збирається використовувати цих роботів для патрулювання ділянок, які в іншому випадку можуть виявитися несприятливими для агентів-людей.

Міністерство співпрацює з компанією з Філадельфії Ghost Robotics, яка нещодавно потрапила до заголовків з роботом-собакою зі снайперською гвинтівкою з дистанційним керуванням (SWORD Defense Systems Special Purpose Unmanned Rifle або SPUR). Це та межа, яку найвідоміша фірма з розробки чотириногих роботів, Boston Dynamics, не захотіла переступити, попри попередні розмови з DARPA.

Роботи-собаки компанії Ghost Robotics допомагатимуть з охороною кордону США
Ghost Robotics SPUR

Зі свого боку, компанія Ghost Robotics заявляє, що вона пишається співпрацею з урядом США та використовує значною мірою агностичний підхід до таких речей, як “корисне навантаження”. Міністерство додає, що бачить безліч причин для інтересу до технології, окрім найчастіше негостинного характеру місцевості.

Роботи-собаки пройшли випробування на об’єкті в Лортоні, штат Вірджинія, де на них було встановлено комплекти відео- та інших датчиків. Пристрої можуть передавати відео та інші дані в режимі реального часу людині, яка управляє ними, і можуть керуватися з ноутбука або портативного пульта. Вони можуть працювати на асфальті, траві та підійматися або спускатися з пагорбів.

Їх також вивчали в Ель-Пасо на прикордонній місцевості та випробовували у тісному просторі, в умовах сильної спеки та низького вмісту кисню.

Роботи-собаки компанії Ghost Robotics допомагатимуть з охороною кордону США