Китай представив новий 5-річний план з дослідження космосу. У документі детально описані амбітні цілі КНР щодо розвитку космічної інфраструктури та розробки космічних кораблів нового покоління — як вантажних, так і пасажирських. Крім того, велика увага приділяється можливості висадки тайконавтів на Місяць у недалекому майбутньому.

Відзначимо, що за останні десятиліття Китай суттєво просунувся в розвитку своєї космонавтики, значно збільшивши кількість запусків та масштаб досліджень. Так, на початку минулого року китайський апарат «Тяньвень-1» успішно вийшов на орбіту Марса та спустив на поверхню 240-кілограмовий марсохід. Таким чином, Китай став третьою країною, що десантувала на Червону планету марсохід, після СРСР і США. У 2019 році Піднебесна першою посадила місяцехід на зворотній стороні Місяця, а у 2020-му – доставила на Землю зразки місячного ґрунту.

Активне освоєння природного супутника Землі Китаєм продовжиться і протягом наступних п’яти років. Зокрема, КНР планує надіслати на Місяць два нові автоматичні апарати для дослідження полюсів, де, як вважають вчені, знаходяться поклади водяного льоду. Один із них потім поверне на Землю зразки, а інший проводитиме аналізи у зоні постійної тіні. Також є плани з розробки способів доставки на Місяць астронавтів «у найближчі роки» й налагодження міжнародного співробітництва задля будівництва дослідницької станції на супутнику у більш віддаленому майбутньому, розповідає The Verge.

Окрім цього, Китай розраховує відправити зонди до навколоземних астероїдів, а також вивчити можливість безпілотних польотів до Юпітера. Не забули китайці й про Марс – упродовж наступної п’ятирічки вони розроблятимуть новий апарат, який зможе доставити на Землю зразки ґрунту з Червоної планети.

Говориться в документі й про намір продовжити будівництво власної пілотованої орбітальної станції, основний блок котрої був запущений у космос торік, удосконалити супутникові системи, створити нові ракетні двигуни та багато іншого. Список значний, тож Китай ясно дає зрозуміти, що космічні дослідження — пріоритетний напрямок наукового та технологічного розвитку країни.