Американський стартап Boom Supersonic знайшов перший майданчик для виробництва літаків нового покоління. Як пише TechCrunch, компанія побудує власний завод Overture Superfactory у Грінсборо, штат Північна Кароліна. Підприємство створить близько 2400 нових робочих місць та буде запущено через два роки. Мета стартапу — налагодити серійне виробництво найшвидших та найекологічніших авіалайнерів у світі, які почнуть перевозити перших пасажирів на швидкості 1,7 Маха (2080 км/год) наприкінці поточного десятиліття.

Boom Supersonic стверджує, що її рішення під назвою Overture, розраховане на 65–88 пасажирів, зробить революцію у сфері комерційної авіації. За заявами компанії, інноваційний літальний засіб буде здатний долетіти з Сан-Франциско до Токіо лише за шість годин. Для порівняння, аналогічний політ на сучасному реактивному літаку сьогодні займає приблизно 11 годин. При цьому стартап збирається дотримуватися актуальних стандартів викидів — Overture споживатиме виключно екологічне авіаційне паливо (SAF).

За словами засновника Boom Supersonic Блейка Шолля, Грінсборо — це оптимальне місце для авіаційного підприємства. Новий комплекс буде розташований поруч із міжнародним аеропортом П’ємонт-Тріада, тож компанія зможе швидко організувати перші польоти. Крім того, Північна Кароліна знаходиться поряд зі східним узбережжям, а значить – стартап отримає можливість проводити безпечні льотні випробування над Атлантичним океаном.

Overture Superfactory займе площу понад 37 тис. квадратних метрів, включаючи частину території аеропорту. На об’єкті розташується виробнича лінія для збирання літаків та випробувальний центр. Протягом наступних восьми років Boom розраховує створити 1750 нових робочих місць усередині штату, а до 2032 року – збільшити кількість найнятих спеціалістів до 2400 осіб. За оцінками компанії, Overture Superfactory принесе економіці Північної Кароліни щонайменше $32,3 млрд до 2040 року.

Boom Supersonic розпочне будівництво заводу ближче до кінця поточного року і запустить тестове виробництво у 2024 році. Згідно з актуальним планом, перший лайнер Overture буде випущений у 2025 році, злетить у 2026 році та перевезе перших пасажирів до 2029 року. Про залучення клієнтів компанія-розробник не турбується – United Airlines і Japan Airlines вже оформили у стартапу замовлення на загальну суму $14 млрд: японці збираються придбати 20 надзвукових транспортних засобів, тоді як американська авіакомпанія — спочатку 15, а потім, якщо первісна покупка себе виправдає, планує докупити ще 35.

Крім того, нещодавно ВПС США інвестували в Boom Supersonic додаткові $60 млн. Таким чином військове відомство підтримало запуск виробництва надзвукових авіалайнерів і приєдналося до списку майбутніх клієнтів стартапу.