Масовий перехід на електротранспорт в багатьох країнах Європи вважається одним з важливих кроків у подоланні сучасних екологічних проблем. Приватні електричні автівки також потужно розвиваються та вже зараз є низка моделей, які здатні конкурувати зі звичними машинами з ДВЗ.

Українські покупці не стоять осторонь подібних тенденцій та демонструють зростання попиту на електричні авто. Але в глобальних масштабах це все одно відбувається не так швидко, як хотілося б. Тож Міністерство інфраструктури України працює і над цим питанням.

За участі британських консультантів з Укравтодором та Командою підтримки реформ при Укравтодорі, було розроблено та затверджено відповідний План заходів з підтримки електромобільності.

Про це повідомляє Autogeek із посиланням на Міністерство інфраструктури України.

“Останні кілька років попит на сучасний електротранспорт в Україні постійно зростає. Так, наприклад, у 2021 році придбано та поставлено на облік на 19% більше електрокарів ніж у 2020 році. Однак у загальній структурі їх все ще мало: за минулий рік першу реєстрацію отримали 620,7 тис. автомобілів, з них лише 1,4% — з електродвигуном.

Серед стримувальних факторів — відсутність базової інфраструктури. Наразі у нас мала кількість зарядних станцій, особливо, коли йдеться про міжрегіональні подорожі. Тому власне підтримка Укравтодору, який відповідає за розвиток державних доріг, тут є ключовою” — розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Тут варто враховувати, що утримання, оновлення та будівництво доріг фінансується в тому числі коштом акцизу на паливо, який з очевидних причин власники електромобілів оминають. Але на цей випадок вони сплачують акциз за реєстрацію такого авто.

“Розроблений План дозволяє побачити взаємозв’язок розвитку електромобільності та стабільності фінансування Укравтодору. Попередній висновок вказує на те, що хоча частка електромобілів у обсягах продажів є обмеженою, загальний ефект, зумовлений зростанням рівня моторизації, компенсуватиме вплив зростання частки електромобілів на фінансове забезпечення Укравтодору” — додає Міністр інфраструктури.

План заходів з підтримки електромобільності має три основні напрямки:

  • розвиток мережі зарядних пунктів на автомобільних дорогах державного значення
  • розроблення та впровадження заходів для забезпечення стійкості фінансування доріг
  • сприяння електрифікації транспортних засобів у сфері дорожнього господарства.

“Станом на 1 січня 2022 року в Україні зареєстровано понад 33 тис. електромобілів. Так, лише торік українці придбали 8,8 тис. авто з електродвигуном.

Відповідно до стратегічних цілей держави кількість електромобілів має зрости в рази. Щорічну кількість реалізацій авто з електродвигуном плануємо збільшити у більш ніж 10 разів до 2030 року. Це неможливо без забезпечення доріг належною інфраструктурою для електротранспорту.

Розробка Плану заходів допоможе Укравтодору належним чином втілити як фінансові, так і інженерні рішення для розвитку електромобільності”, – коментує Андрій Івко, перший заступник голови Укравтодору.

Додатково у Міністерстві наголошують, що “Національна транспортна стратегія України передбачає збільшення частки електротранспорту до 75% до 2030 року”.