ВПС США уклали зі SpaceX п’ятирічний контракт на $102 млн, за умовами якого компанія має продемонструвати технологію транспортування військових вантажів та гуманітарної допомоги по всьому світу на важкій ракеті. Це один з проєктів, очолюваний Дослідницькою лабораторією ВПС з пошуку можливості використання великих комерційних ракет для глобальної логістики Міністерства оборони.

Як повідомив Spacenews менеджер програми ракетних вантажів Грег Спанджерс (Greg Spanjers), контракт формалізує партнерство між урядом і промисловістю, щоб допомогти “точно визначити, чого може досягти ракета при використанні для транспортування вантажів, яка справжня місткість, швидкість та вартість такої системи”.

Це найбільший на сьогодні контракт на ракетні вантажі. Транспортне командування США у 2020 році уклало угоду про спільні дослідження та розробки зі SpaceX та Exploration Architecture Corporation (XArc) для вивчення концепцій швидкого транспортування в космосі. А минулого місяця команда також домовилася з Blue Origin.

“Міністерство оборони дуже зацікавлене в можливості доставлення вантажу в будь-яку точку Землі для підтримки гуманітарної допомоги та ліквідації наслідків стихійних лих” — прокоментував Грег Спанджерс.

Контракт не стосується жодної з ракет-носіїв SpaceX. Дослідницька лабораторія повітряних сил також матиме доступ до комерційних орбітальних запусків та посадок прискорювачів SpaceX для збору ключових даних. SpaceX надасть конструкції вантажних відсіків, які підтримують швидке завантаження та розвантаження, а заразом сумісні з інтермодальними контейнерами TRANSCOM. У контракті передбачений варіант повної демонстрації транспортування важкого вантажного вантажу та посадки.